Ekspansja oprogramowania Ready.Bike

Ekspansja oprogramowania Ready.Bike
08.09.2020

READY.BIKE

Już wcześniej publikowaliśmy obszerny artykuł o innowacyjnym rozwiązaniu dedykowanym dla branży rowerowej, jakim jest system READY.BIKE. Ten projekt wywarł na wielu tak duże wrażenie, że postanowiliśmy śledzić jego rozwój.
System przeznaczony do organizacji pracy serwisu, ulepszenia kontaktu z klientem oraz systematyzacji wszystkich działań i pozyskiwanej informacji został stworzony w 2018 roku i poddany beta testowaniu przez wybrane serwisy rowerowe. Od początku 2020 roku READY.BIKE stał się dostępny do użytku dla wszystkich serwisów, a w ciągu ostatniego miesiąca pozyskał już 120 nowych klientów. Taki wynik jest najlepszym dowodem na to, iż produkt ten doskonale dopasował się do zapotrzebowania rynku rowerowego, który w dobie cyfryzacji i gromadzenia danych w celach marketingowych pozostawał na uboczu.

READY.BIKE to narzędzie, którego posiadanie otwiera nowe możliwości przed każdym serwisem, jego właścicielem, kierownikiem i pracownikami. READY.BIKE pozwala na usprawnienie pracy w kilku aspektach:

1. SZYBKOŚĆ I AUTOMATYZACJA DZIAŁAŃ
Wystarczy jeden raz wprowadzić dane klienta i jego roweru, a system zacznie tworzyć całą historię przeglądów i napraw od momentu zakupu lub pierwszego zgłoszenia. Komunikacja z klientem odbywa się w wygodny zautomatyzowany sposób: klient otrzymuje powiadomienia o przyjęciu roweru do serwisu, etapie realizacji zlecenia i jego zakończeniu drogą SMS oraz mailową.

2. TERMINOWOŚĆ I POZYTYWNIE ZASKOCZONY KLIENT
15 minut każdego dnia to dokładnie tyle, ile potrzebujesz na zaplanowanie dnia pracy serwisu z READY.BIKE. System sam podpowie Ci, które serwisy są bardziej pilne, pokaże te, których termin wykonania upływa właśnie dziś. Dzięki temu, nie przeoczysz zlecenia i pozyskasz wdzięczność i pozytywne opinie klientów.

3. TWORZENIE BAZY KLIENTÓW I KORZYSTANIE Z NIEJ
Dzięki READY.BIKE możesz zapomnieć o zeszytach, segregatorach, plikach Excel, wysyłaniu odrębnych wiadomości mailowych czy SMSów. Teraz możesz kontaktować się ze wszystkimi swoimi klientami poprzez jeden system, wystarczy, że będziesz konsekwentnie zapisywać w nim dane kontaktowe. W ciągu 10 minut poinformujesz wszystkich o promocji, przypomnisz o nadchodzącym początku sezonu i potrzebie przeprowadzenia przeglądu, roześlesz wiadomość o nowej usłudze, dostawie rowerów czy akcesoriów. Wystarczy kilka kliknięć, by stymulować sprzedaż swoich usług.

4. DANE - BIG DATA
Wprowadzenie danych do READY.BIKE zajmuje mniej-więcej tyle samo czasu ile zapisanie ich
na kartce, a nawet mniej. Z tą różnicą, że te dane zapisujesz tylko raz w systemie, a przy każdym
kolejnym serwisie READY.BIKE wczytuje je automatycznie dla danego klienta. Dane klienta,
marka, kolor i inne dane roweru, który chce oddać do serwisu, historia napraw tego roweru, data
zakończenia okresu gwarancyjnego. Te wszystkie dane znajdziesz tylko w systemie
READY.BIKE. Wystarczy, że wprowadzisz je raz. Będąc świadomym właścicielem, managerem
czy serwisantem wiesz jak ważne w dzisiejszych czasach jest posiadanie i korzystanie z danych,
które możesz zebrać dzięki READY.BIKE.

5. SYSTEM DLA KAŻDEGO
READY.BIKE to nie tylko narzędzie do planowania pracy i kontaktu z klientem, ale również idealny pomocnik w nadzorowaniu i analizowaniu pracy Twojego serwisu i sklepu rowerowego. Każdy pracownik posiada osobne konto, które rejestruje historię wykonywanych przez niego działań. Dzięki temu możesz w łatwy sposób zdalnie kontrolować funkcjonowanie swojego biznesu, unikając niejednoznacznych sytuacji.
Nadrzędnym celem twórców READY.BIKE obok maksymalnego usprawnienia pracy każdego serwisu rowerowego jest stworzenie ogólnodostępnej bazy informacyjnej, która pozwoli na przegląd całej historii roweru od momentu produkcji, umożliwiając tym samym zweryfikowanie np. czy rower nie jest kradziony oraz w jakim stanie technicznym się znajduje na moment sprzedaży na rynku wtórnym.
Już w maju tego roku READY.BIKE wkroczył na kolejne rynki: niemiecki i brytyjski. Prawdziwa premiera na arenie międzynarodowej odbędzie się zaś podczas Tegorocznych targów branżowych Eurobike w Friedrischafen. Tego dnia pokażemy światu rozwiązanie, które połączy branżę rowerową w wielką sieć informacyjną.
Równolegle ze światową premierą twórcy READY.BIKE planują integrację aplikacji mobilnej, która połączy klienta z serwisem autoryzowanym, umożliwiając wybór najbliższego punktu serwisowego na interaktywnej mapie, przeczytanie i dodanie opinii o każdym serwisie, sprawdzenie stanu naprawy, a w późniejszym czasie również zlokalizowanie roweru w przypadku kradzieży. Szybka ekspansja READY.BIKE przyciąga coraz większą ilość obserwatorów, a sam system zyskuje kolejnych zwolenników. Zdecydowanym atutem korzystania z oprogramowania jest brak zobowiązań abonamentowych, opłaty naliczane są wyłącznie w oparciu o wykonywane usługi serwisowe. Zatem serwis nie ponosi żadnych kosztów w momencie braku klientów w tzw. niskim sezonie, a jednak nadal może korzystać ze stworzonej w czasie wysokiej aktywności bazy do stymulowania sprzedaży.

Źródło: Ready.Bike