Redaktor naczelny

Ireneusz
Miśkowiec

Veloprofit geneza

Odpowiedź na pytanie: Dlaczego polskie sklepy rowerowe nie współpracują ze sobą? dała początek idei powstania czegoś, co mogłoby być wykorzystane do połączenia polskich sklepów rowerowych we wspólnym interesie. Na żadnym rozwiniętym rynku, dostawcy nie maja, aż tak dużego wpływu na sklepy rowerowe jak w Polsce. Właściciele polskich sklepów rowerowych to bardzo różne osoby, pochodzące z różnych środowisk, mające różne doświadczenia z rowerami. Jedni prowadzą sklep z pasji do samych rowerów, a inni prezentują podejście stricte biznesowe. Łączy ich jednak jedno; działają jako "samotni rycerze" (co do zasady, ponieważ są wyjątki). Takie podejście cechuje się, znacznie mniejszym oddziaływaniem na dostawców i rynek jako całość. Veloprofit to próba zmiany na rynku, próba stworzenia unikalnych, realnych wartości finansowych, które połączą polskie sklepy rowerowe z innymi uczestnikami rynku rowerowego we wspólnym interesie. Analizując niepowodzenia związane z próbami konsolidacji polskich sklepów rowerowych, dostrzegliśmy szansę powodzenia takiego przedsięwzięcia. Powstała idea, teraz tworzony jest potężny projekt, do którego chcemy zaprosić was, czyli właścicieli polskich sklepów rowerowych, dystrybutorów, producentów i inne podmioty mające swoją rolę do odegrania na rynku rowerowym.

Początek Veloprofit

Najpierw było czasopismo drukowane (2016), teraz działalność online, lecz to ciągle dopiero początki. W 2021 rozpoczęły się prace projektowe nad czymś, co da realny interes we współpracy sklepów rowerowych, które oferują skrajnie różne marki rowerów, znajdują się w różnych częściach kraju i mają różne podejście do swojego biznesu. 

Zarządzanie Strategiczne

Zarządzanie Strategiczne, być może brzmi wyświechtanie, lecz to w Polsce bardzo niedoceniane podejście do budowy architektury biznesu. Spotykając na swojej drodze zawodowej wielu inspirujących ludzi zebrałem bezcenną wiedzę, która zaowocowała szerokim, nieszablonowym spectrum doświadczeń nabytych podczas ponad 20 letniej kariery zawodowej, a w konsekwencji chęcią dzielenia się wiedzą z innymi i tworzenia nowych rozwiązań.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach, wydawca, specjalista w zakresie zarządzania strategicznego oraz rozwoju nowych marek, manager rozwoju biznesu. Szerokie, horyzontalne spojrzenie na biznes pozwala mu rozumieć więcej, głębiej w zachodzących procesach rynkowych. Panelista ISPO Academy Munchen, uczestnik Taipei Smart City 2019 oraz Taipei Cycle 2019.

„Jeżeli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie będzie Ci pomyślny”.

Sentencja Seneki młodszego to kwintesencja Zarządzania Strategicznego, do której zawsze wracam podejmując kolejne wyzwania rynkowe. 

"Najlepszy sposób na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie"

Nie pamiętam kto to powiedział ale bardzo w to wierzę.

Ireneusz Miśkowiec

E-magazyn

W 2016 roku startowaliśmy z wydaniem drukowanym magazynu Veloprofit. Pierwsze premierowe wydanie, okazało się strzałem w tak zwaną "dziesiątkę", choć jakość wydruku pozostawiała wiele do życzenia. Od pierwszego wydania staraliśmy się zwracać uwagę na trendy rynkowe i kierunki rozwoju rynku rowerowego. Po czterech latach doświadczeń z drukarniami i Pocztą Polską w kwietniu 2020, podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu papierowego wydruku czasopisma. Po kilku miesiącach udało się zbudować serwis www, który umożliwił nam dystrybucję wersji elektronicznej magazynu.

Każde nowe wydanie magazynu Veloprofit, będzie do pobrania natychmiast po wyprodukowaniu dla wszystkich aktywnych subskrybentów bezpłatnie. Dystrybucja elektroniczna znacznie skraca czas produkcji magazynu Veloprofit ale przede wszystkim skraca czas potrzebny na dystrybucję. Dzięki temu będziemy z czasopismem znacznie szybciej u Państwa, w sposób niezawodny i niezależny od innych podmiotów zewnętrznych.

Portal

Portal Veloprofit to prawdziwa platforma i miejsce spotkań rynku rowerowego. W dobie kryzysu jaki przechodzą imprezy targowe na całym świecie, nasz portal świetnie wypełnia tworzącą się lukę, to u nas właściciele sklepów mogą; przeczytać wiele informacji ze świata rowerowej produkcji, poznać nowości wielu producentów oraz nawiązać kontakt i współpracę z nowymi kontrahentami. Serwis internetowy Veloprofit, to codzienna porcja informacji z Polski, Europy i reszty świata. Wykupując roczny dostęp pozostajesz w stałym kontakcie z nami oraz całym rynkiem rowerowym.