12. edycja Velo Berlin na otwarcie sezonu

12. edycja Velo Berlin na otwarcie sezonu
17.04.2024

12. edycja Velo Berlin na otwarcie sezonu

 

Po raz dwunasty Velo Berlin – festiwal rowerowy organizowany przez Eurobike Fairnamic we współpracy z berlińską agencją Velokonzept GmbH – zaprosił uczestników w miniony weekend (13-14 kwietnia) na rozpoczęcie sezonu. Wiosenne temperatury i „nieco inne” miejsce tzn. Hangar 5 na płycie zamkniętego lotniska Tempelhof, gdzie zainteresowani rowerami mogli osobiście obejrzeć i przetestować innowacje produktowe i trendy prezentowane przez prawie 400 marek na ponad 200 stoiskach wystawienniczych.

O tym, że entuzjazm dla jazdy na rowerze nie ustaje, świadczy liczba 19.000 odwiedzających – podają organizatorzy. Dla porównania: w 2023 roku było ich 17 tys. (wzrost 11,8%). Wyjątkowo ciepła, wiosenna pogoda w kwietniu sprawiła, że ​​na czterech dużych trasach testowych przeprowadzono tysiące jazd próbnych. Ponadto rozbudowany program z udziałem wielu gwiazd pokazał, co można zrobić na rowerze i z rowerem.

Obszerna prezentacja produktów w Hangarze 5 i ogromny (częściowo zadaszony) teren zewnętrzny przed nią pokazały różnorodność świata rowerowego, który ma w ofercie odpowiedni rower dla każdej grupy docelowej i na każdą okazję.

 

Trendy rowerowe 2024

W ostatnich latach rowery elektryczne zyskują coraz większą moc, a rowery cargo są coraz szerzej użytkowane. Nowe, lekkie rowery elektryczne i kompaktowe rowery cargo, a także tradycyjne rowery są dostosowane do ich codziennych zastosowań rowerowych i imponują swoją praktycznością. Na specjalnie przygotowanej szutrowej trasie, testowano modne rowery szutrowe, ale nie ograniczają się one do tras terenowych, są to rowery wszechstronne o wielu możliwych zastosowaniach.

Oprócz nowych rowerów, akcesoriów, odzieży i sprzętu pojawiły się także niezwykłe pomysły na mobilność i produkty, które zostały szczególnie dobrze przyjęte przez publiczność Velo Berlin: lekkie pojazdy elektryczne, od e-skuterów po lekkie ciężarówki. Dużym zainteresowaniem cieszył się plecak z poduszką powietrzną, drewniane ramy w rowerach szutrowych czy wózek boczny do roweru.

 

W tym roku po raz pierwszy festiwal rowerowy reprezentowało dwóch ambasadorów. Autorka bestsellerów Katja Diehl i profesor Christian Rudolph (transport modalny), autorka bestsellerów Katja Diehl i profesor Christian Rudolph, opowiedzieli o swojej miłości do rowerów, wywodząc się z różnych środowisk: społeczeństwa obywatelskiego i nauki. Mistrzyni olimpijska Kristina Vogel, która już wcześniej działała w Velo Berlin, niestety z powodu choroby musiała odwołać swój występ na scenie.

Kolejna edycja Velo Berlin 2025 odbędzie się na lotnisku Tempelhof nieco później – w weekend 10 i 11 maja.

www.veloberlin.com.