Bafang nowy silnik z przekładnią bezstopniową - GVT

Bafang nowy silnik z przekładnią bezstopniową - GVT
06.05.2024

Bafang z nową przekładnią bezstopniową - GVT

 

Firma Bafang z dumą przedstawia innowacyjną platformę technologiczną Gear Variable Transmission (GVT) wraz z najnowszym dziełem opartym na GVT — G500A, czyli wewnętrzną 5-biegową automatyczną zmianą przełożeń zaprojektowaną dla rowerów elektrycznych o dużej mocy. Oferując przełomową zmianę biegów w rowerach elektrycznych, G500A zadebiutował na targach China Cycle Show 2024 w Szanghaju.

 

Nowe horyzonty

Poszerzając granice możliwości rowerowych, dzięki rewolucyjnej platformie technologicznej, GVT reprezentuje lata skrupulatnych badań i rozwoju produktu firmy Bafang. Technologia ta przenosi doświadczenia zmiany biegów w rowerze elektrycznym na nowy poziom. Dzięki precyzyjnym mechanizmom automatycznej zmiany przełożeń oraz zaawansowanemu systemowi zarządzania skrzynią biegów, zapewniającą płynną zmianę przełożeń, GVT zamienia to, co kiedyś było jedynie koncepcją w rzeczywistość.

Produkty wyposażone w technologię GVT mają pozytywny wpływ na żywotność napędu i oferują wysoki stopień integracji, zapewniając producentom większe możliwości projektowania eBike. Co więcej, GVT znacznie zmniejsza typowe problemy konserwacyjne i problemy z trwałością występujące w istniejących systemach zmiany biegów, co stanowi kolejny krok w kierunku wydłużenia ogólnej żywotności rowerów elektrycznych.

 

„W ciągu ostatnich 3 lat wprowadziliśmy na rynek serię silników piastowych z automatyczną skrzynią biegów oraz piasty biegowe, które spotkały się z pozytywnymi opiniami na różnych rynkach. Jesteśmy bardzo dumni i zaszczyceni” mówił Zou Bin, główny inżynier Bafang GVT. „To właśnie ta motywacja skłoniła nas do podjęcia decyzji o nadaniu mu oficjalnej nazwy, aby wszyscy mogli się z nią lepiej zapoznać. Jeśli chodzi o platformę technologiczną GVT, w przyszłości będziemy ją dalej redefiniować poprzez wprowadzenie większej liczby innowacji.”

 

Piasta z 5-biegową automatyczną skrzynią biegów – najnowsze dzieło technologii GVT

mOgo0IXS-tYF6ITVuIodbUQvpCxD.jpg

Większe obciążenia, zwiększona żywotność w G500A. Zdjęcie: Bafang

 

Jako najnowsza innowacja na platformie GVT, G500A jest produktem z rodziny automatycznych piast biegowych i jest specjalnie zaprojektowany dla rowerów elektrycznych o dużej mocy popularnych na rynku amerykańskim — wytrzymują moment obrotowy o wartości do 200Nm.

 

W porównaniu do piasty z 3 biegami (Bafang G300A), która jest obecnie powszechnym rozwiązaniem w miastach w całej Europie, G500A oferuje 5 przełożeń i skutecznie radzi sobie z wyzwaniami na trudnych nawierzchniach takich jak śnieg czy piasek.

 

Wprowadzając platformę technologiczną GVT, firma Bafang zamierza osiągnąć wyższy poziom niezawodności i trwałości układu napędowego. W miarę ciągłego rozwoju platformy GVT, Bafang będzie nadal wprowadzać coraz więcej przełomowych produktów, podkreślając swoje zaangażowanie w wyższe standardy technologiczne i poprawę doświadczeń użytkowników.

 

Źródło: Bafang