Bosch eBike Systems rozszerza zabezpieczenie antykradzieżowe i udoskonala nawigację na rowerze elektrycznym

Bosch eBike Systems rozszerza zabezpieczenie antykradzieżowe i udoskonala nawigację na rowerze elektrycznym
29.11.2023

Bosch eBike Systems rozszerza zabezpieczenie antykradzieżowe i udoskonala nawigację na rowerze elektrycznym

Komunikat prasowy

 

Nowe funkcje zapewniają użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo i wygodę

  • eBike Pass zawiera szczegółowe informacje o modelu i komponentach
  • Zgłoszenie kradzieży zawiera istotne informacje dla policji
  • Nowe funkcje aplikacji eBike Flow jeszcze bardziej usprawniają nawigację


Stuttgart/Reutlingen – Niezależnie od tego, czy to wymagające trasy na rowerze eMTB, długie wycieczki przez wiejskie tereny na rowerze eTrekking czy też wygodne przejażdżki po mieście na rowerze eUrban — radość z jazdy jest gwarantowana. Aby podnieść poziom ochrony roweru elektrycznego po zaparkowaniu, Bosch eBike Systems wprowadza rozszerzone zabezpieczenie antykradzieżowe. Jest ono dostępne w ramach inteligentnego systemu, dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji eBike Flow.

Nowe funkcje, takie jak eBike Pass i zgłoszenie kradzieży, ułatwiają identyfikację roweru i szybsze zgłaszanie incydentu na policję dzięki prostemu przesyłaniu danych. Im szybciej to zrobimy, tym większe będą szanse na odzyskanie roweru.


Zawsze pod ręką: cyfrowy eBike Pass
Cyfrowy eBike Pass udostępnia rowerzystom wszystkie ważne informacje o rowerze. Oprócz dostępu do już zapisanych informacji o komponentach, mają oni teraz możliwość samodzielnego dodawania kolejnych elementów ułatwiających identyfikację, takich jak numer ramy, opisy dodatkowych komponentów, dokumenty, a nawet zdjęcie roweru.
Oznacza to, że właściciele rowerów elektrycznych mają wszystkie istotne informacje na wyciągnięcie ręki, nie tylko w przypadku kradzieży. Na przykład, jeśli firma ubezpieczeniowa lub dystrybutor mają pytania dotyczące roweru lub planowana jest jego sprzedaż, eBike Pass szybko dostarczy potrzebnych informacji.


Szybkie rozwiązanie w przypadku kradzieży
Jeśli rower zostanie skradziony, można łatwo i kompleksowo poinformować policję za pomocą nowej funkcji zgłoszenia kradzieży. Użytkownicy mogą oznaczyć swój rower jako skradziony w zakładce „My eBike” aplikacji eBike Flow, a następnie zgłosić kradzież, odpowiadając na pytania zapisane w aplikacji. Oprócz czasu i miejsca oraz opisu incydentu funkcja rejestruje również dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz numer telefonu, aby w razie potrzeby policja mogła skontaktować się bezpośrednio z osobą dokonującą zgłoszenia. Wszystkie informacje dotyczące roweru są automatycznie pozyskiwane z danych zawartych w eBike Pass. Właściciele mogą przesłać ostateczne zgłoszenie kradzieży na policję w formacie PDF lub w razie potrzeby je wydrukować.

Dwie nowe funkcje, eBike Pass i zgłoszenie kradzieży, uzupełniają już sprawdzone funkcje, takie jak inteligentne zabezpieczenie eBike Lock czy usługa klasy premium eBike Alarm.


Udoskonalona nawigacja
Oprócz nowych funkcji w zakresie zabezpieczenia antykradzieżowego, aktualizacja oprogramowania wprowadza ulepszenia w nawigacji w ramach aplikacji eBike Flow.
Dzięki nowemu szybkiemu menu na ekranie, miejsce docelowe nawigacji można zmienić podczas jazdy za pomocą przycisku wyboru na pilocie LED Remote, manetce Mini Remote lub wyświetlaczu Purion 200, bez konieczności zatrzymywania się lub zdejmowania rąk z kierownicy. Można także łatwo i bezpośrednio zakończyć aktualną nawigację.
Dzięki rozszerzonej funkcjonalności planowania tras, rowerzyści mogą teraz również łatwo dodawać indywidualne cele pośrednie do nawigacji na swoich trasach. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć i przytrzymać mapę lub skorzystać z opcji „Dodaj miejsce docelowe”. Nowy profil wysokości prezentuje rowerzyście pokonane przewyższenia na trasie: przejrzysty wykres liniowy przedstawia całą trasę, w tym wszystkie różnice wysokości. Ponieważ kropka na nim oznacza aktualną pozycję, rowerzysta wie dokładnie, które podjazdy już pokonał, a które zjazdy są jeszcze przed nim.
Nowe funkcje stale wzbogacają inteligentny system o nowe właściwości, zapewniając większe bezpieczeństwo, personalizację i komfort podczas jazdy na rowerze elektrycznym.

Aktualizacji można dokonać za pośrednictwem aplikacji eBike Flow, dostępnej do pobrania w dedykowanym sklepie z aplikacjami, bez dodatkowych opłat.

SpNlYOhA0x_mJPOdlAVAXG9CiZ_4.jpg

 

Profil wysokości pokazuje całą trasę, w tym wszystkie różnice wysokości i aktualną pozycję roweru na trasie, w przejrzystej formie graficznej.

 

OSZ0mx5hiVAf4g1T2qqgckvIrXIC.jpg

Nowe funkcje eBike Pass i zgłoszenie kradzieży ułatwiają identyfikację roweru za pomocą inteligentnego systemu i zwiększają szanse na jego odzyskanie w przypadku
kradzieży. Dzięki zgłoszeniu kradzieży rowerzysta może natychmiast zareagować i dostarczyć policji istotne informacje.

 

BRBNyuePhC-JOLQhU4m_KNLOaSWJ.jpg

Aby zintegrować cele pośrednie z nawigacją, wystarczy zaznaczyć je na mapie poprzez naciśnięcie i przytrzymanie lub skorzystać z opcji „Dodaj miejsce docelowe”.

 

Źródło: Snow PR