Brose rozszerza sprzedaż regenerowanych silników

Brose rozszerza sprzedaż regenerowanych silników
26.06.2024

Brose rozszerza sprzedaż regenerowanych silników

 

Brose E-Bike w dalszym ciągu rozwija swój program regeneracji. Dealerzy rowerowi w Niemczech i Austrii mogą zakupić zregenerowane silniki berlińskiego producenta systemów od jego wieloletniego partnera handlowego RA-CO.

 

Współpraca obu firm trwa od 2020 roku. Nowy kanał sprzedaży to rozsądne ekologicznie i ekonomicznie rozwiązanie dla klientów końcowych. Wcześniej mogli wybierać pomiędzy naprawą a instalacją nowego silnika. Wybierając regenerowany silnik, klienci mają teraz dodatkową możliwość ochrony nie tylko środowiska, ale także własnego portfela.

 

Firma Brose twierdzi, że dzięki profesjonalnej regeneracji predefiniowanych komponentów oszczędza około 13 kilogramów emisji CO2 na każdy napęd, co stanowi tylko około jedną trzecią w porównaniu z nową produkcją. Ponadto regenerowane napędy są znacznie tańsze dla sprzedawców rowerów, a co za tym idzie, także dla użytkowników Brose.

 

Brose rozpoczął projekt w 2021 roku, a od sierpnia 2023 roku proces regeneracji jest seryjną produkcją w berlińskiej fabryce. W trakcie tego procesu producent systemów e-bike ponownie wykorzystuje określone komponenty ze zwróconych silników. Komponenty są intensywnie sprawdzane i czyszczone, zanim zostaną dodane brakujące części i zmontowane w regenerowanych silnikach. Zdaniem producenta w niczym nie ustępują one nowym produktom, dlatego Brose również tutaj oferuje dwuletnią gwarancję.

 

W Polsce autoryzowanym serwisem i sprzedawcom Brose jest firma GEC Racing