Continental wycofuje się z rynku rowerów elektrycznych

Continental wycofuje się z rynku rowerów elektrycznych
14.02.2020

Continental wycofuje się z rynku rowerów elektrycznych

HANNOVER, Niemcy – 12 listopada Continental Bicycle Systems GmbH & Co KG poinformował swoich klientów, że wycofuje się z rynku rowerów elektrycznych. Dzień wcześniej firma ogłosiła tę decyzję około 100 pracownikom. Jednocześnie trwają końcowe prace inżynierskie nad nowymi jednostkami wspomagania centralnego o napięciu 48V Revolution i 48V Prime. Produkcja ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2020 r.

Antje Lewe, rzecznik prasowy ContiTech i dyrektor ds. Komunikacji zewnętrznej opublikowała tę wiadomość rano 12.11.2019, stwierdzając; „Zdecydowaliśmy się zakończyć działalność w branży e-rowerów i pedeleców z powodów ekonomicznych. Wolimy obecnie inwestować w inne dziedziny rozwoju”. 

Znaczna strata

Rzeczniczka ContiTech zaprzeczyła, że ​​decyzja o wycofaniu się z rynku rowerów elektrycznych miała coś wspólnego z opublikowanym 11 listopada raportem finansowym Continental AG za trzeci kwartał tego roku. W tym okresie Continental poniósł znaczną stratę w wyniku dużej korekty planów, ogłoszonego wcześniej przez tego niemieckiego producenta opon i układów hamulcowych. Prasa finansowa wiąże ten odpis z faktem, że światowa produkcja samochodów nie wykazuje oznak ożywienia. W tym celu Continental podjął rezerwę bankową o wartości 2,5 mld euro. Continental AG jest firmą o wartości 45 mld euro (wartość sprzedaży ogółem w 2018 roku).


Ta decyzja ma związek z wewnętrznym przeglądem wszystkich działań Continental


Przegląd strategiczny portfela

Na temat tego, co spowodowało decyzję Continental o zaprzestaniu działalności na rynku rowerów elektrycznych, Antje Lewe powiedział: „Ta decyzja ma związek z wewnętrzną analizą wszystkich działań firmy Continental. Takie analizy odbywają się regularnie i są częścią naszego strategicznego procesu zarządzania portfelem, w którym stale weryfikujemy potencjalne opcje w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju naszej działalności. Dotyczy to alokacji funduszy inwestycyjnych. Tam postanowiono skupić się na innych rozwijających się rynkach”.

Zobowiązania umowne i gwarancja

Rzeczniczka ContiTech zakomunikowała ponadto: „Wszystkie obowiązkowe prawne roszczenia gwarancyjne dotyczące naszych napędów 48V Revolution, 48V Prime, 36V, które zostały już dostarczone lub muszą być dostarczone zgodnie z zobowiązaniami umownymi, a także dostawy części zamiennych zostaną przez nas zabezpieczone. Dlatego nasz zespół serwisowy będzie dostępny do 2022 roku”.

Technologia systemów wspomagania rowerów elektrycznych Continental

W Continental Bicycle Systems GmbH & Co KG rozpoczęto produkcję układów napędowych do rowerów elektrycznych w listopadzie 2014 r. Był to jeden z wielu niemieckich dostawców części na rynek samochodowy, który wszedł na rynek rowerów elektrycznych, na którym Bosch zadomowił się jako pierwszy już w 2010 roku. Firmy z rynku samochodowego weszły na rynek rowerowy dość gwałtownie i mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, idąc właśnie za przykładem firmy Bosch. Pozostaje pytanie, czy centralne silniki Continental 48 V (i 36 V), nad którymi prace inżynierów nadal trwają, mają zniknąć z rynku? Być może inni gracze wykażą zainteresowanie opracowaną już technologią systemów wspomagania rowerów elektrycznych Continental.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.