Eurobike 2024: Nowe partnerstwo ze sprzedawcami detalicznymi

Eurobike 2024: Nowe partnerstwo ze sprzedawcami detalicznymi
18.06.2024

Eurobike 2024: Nowe partnerstwo ze sprzedawcami detalicznymi

Informacja prasowa

 

Frankfurt nad Menem – partnerstwa strategiczne pomagają Eurobike przyciągnąć nowe grupy docelowe i połączyć je z dotychczasowymi grupami docelowymi podczas Eurobike. W ramach programu targów Eurobike odbędą się specjalistyczne konferencje dla specjalistycznych sprzedawców detalicznych i e-commerce. Będą one prowadzone przez autorytety oraz partnerów i odpowiednich specjalistów w danej tematyce.

 

Mobilność wkracza w handel internetowy

Wraz z Niemieckim Stowarzyszeniem Mediów Cyfrowych (BVDW) nawiązano nowe partnerstwo w związku z tegorocznym Eurobike. W piątek 5 lipca BVDW poprowadzi konferencję Digital and E-Commerce sektora rowerowego. Format przede wszystkim dla marek D2C, graczy e-commerce oraz tych, którzy chcą dalej rozwijać model biznesowy własnej marki. Podczas tej konferencji handel cyfrowy będzie szerzej omawiany i szerzej rozumiany – od mediów detalicznych po wymagania ESG. Przygotowana tematyka została zbadana i przygotowana przez ekspertów z mediów cyfrowych, którzy wnoszą wartość dodaną w postaci oceny sytuacji z zewnątrz, z dalszej perspektywy, co pozwala na inne, często niedostrzegane wnioski z punktu widzenia branży rowerowej, spostrzeżenia.

 

Maria Kristalinskaya, dyrektor ds. mediów detalicznych w Adevinta, rzuci światło na to, jak platforma D2C i sprzedaż detaliczna w sklepach mogą się ze sobą łączyć. Dennis Götze z Marketing of Moments łączy tematy Retail Media i Digital out of Home, Stephan Noller stawia prowokacyjne pytanie o gotowość korporacji do ESG i CSRD, a Frank Wichmann z BVDW zapewni ramy tego wydarzenia. Carsten Rasner, dyrektor zarządzający BVDW, zapowiada: „Cyfrowe modele biznesowe i wykorzystanie danych są obecnie szczególnie istotne w każdej branży. Cieszymy się, że możemy być częścią Eurobike, aby zapewnić odwiedzającym, inne spojrzenie na różnorodność mediów cyfrowych i wartość dodaną wynikającą z wykorzystania danych.”

 

Handel detaliczny: sprzedaż i usługi

Stowarzyszenie branżowe VSF poprowadzi konferencję dla specjalistycznych sprzedawców rowerów. Wyspecjalizowani sprzedawcy rowerów stanowią ogniwo łączące klientów z branżą. Jak żaden inny gracz w ekosystemie, reprezentują branżę wobec rowerzystów, wyznaczając kierunek transformacji mobilności, a także sukcesu gospodarczego sektora poprzez ofertę swoich usług i usługi posprzedażowe. Konsultant ds. sprzedaży detalicznej Florian Schöps rzuci światło na największe wyzwania w handlu specjalistycznym i przyjrzy się aktualnym rozwiązaniom – od rekrutacji po cyfryzację. Marylin Repp z Retail Garage zajmie się transformacją handlu detalicznego i przyjrzy się podobnej transformacji zachowań konsumentów. Zaprezentuje przykłady udanego zastosowania grywalizacji i rzeczywistości wirtualnej, odnosząc się do handlu detalicznego w sporcie i badając niezwykle ważny temat społeczności. „Eurobike zawsze łączył branżę rowerową i wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych, a ta interakcja jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. Profesjonalni i dobrze pozycjonowani ekonomicznie wyspecjalizowani sprzedawcy detaliczni stanowią trzon sektora i ważny element pozwalający pozyskać więcej konsumentów, by promować jazdę na rowerze” – wyjaśnia dyrektor zarządzający Fairnamic Stefan Reisinger.

 

Mobilność dla sprzedawców detalicznych

Partnerstwo z Heskim Stowarzyszeniem Handlowym wzmacnia targi jako platformę do tworzenia sieci kontaktów, transferu wiedzy i promocji zrównoważonych innowacji w handlu detalicznym. Znajduje to odzwierciedlenie w konferencjach w ramach programu gości branżowych, ale także w wycieczkach po targach i wydarzeniach networkingowych.

 

Dyskusja na temat ekomobilności, która odbędzie się w czwartek, 4 lipca, skupi się na małych, ekonomicznych pojazdach użytkowych, które stają się coraz bardziej atrakcyjne, szczególnie dla miejskich sprzedawców detalicznych: czy to w logistyce, do załatwiania spraw, czy w codziennej pracy. W ramach kampanii „handel.eco” stowarzyszenie branżowe wesprze tę transformację. Sven Rohde, dyrektor zarządzający Heskiego Stowarzyszenia Handlowego, dodaje: „Sprzedawcy rowerów w Hesji zaobserwowali w ostatnich latach wzrost popytu na rowery i akcesoria rowerowe. Coraz większą popularnością cieszą się specjalistyczne sklepy rowerowe, a akcesoria rowerowe kupują zwłaszcza młodzi ludzie poniżej 30. roku życia. Od lat rośnie również wykorzystanie rowerów jako środka transportu w centrach miast. Ustaliliśmy, że ponad połowa odwiedzających miasta przywiązuje wagę do dobrych, rozbudowanych ścieżek rowerowych, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie odsetek ten sięga 70%. Jako stowarzyszenie branżowe z zadowoleniem przyjmujemy ten rozwój.”