Eurobike zapewnia ekomobilność odpowiednią platformę

Eurobike zapewnia ekomobilność odpowiednią platformę
29.05.2024

Eurobike zapewnia ekomobilność odpowiednią platformę

Informacja prasowa

 

W niedawnej przeszłości nastąpił znaczny postęp w zakresie nowych oszczędzających miejsce i przyjaznych dla środowiska środków transportu. Zwłaszcza w segmencie komercyjnym; grupy docelowe różnych typów pojazdów w znacznym stopniu się pokrywają. Właśnie dlatego Eurobike w tym roku przenosi praktyczne pojazdy w kategorii Ecomobility z niszy na eksponowane pozycje.

 

„Napęd” w ogólnym pojęciu ekomobilności rozciąga się od chodzenia po samochód. Cechą wspólną poszczególnych „ekomobilów” jest to, że mogą zaspokoić potrzeby użytkowników w zakresie mobilności i transportu w sposób przyjazny dla środowiska i oszczędzający zasoby, zajmując jednocześnie jak najmniej miejsca. Firmy z różnych branż produkują pojazdy i środki ułatwiające poruszanie się, które obejmują przyczepy towarowe, lekkie pojazdy elektryczne, hulajnogi, hulajnogi dziecięce, monocykle i chodziki.

 

W dniach 3–7 lipca publiczność targów międzynarodowych we Frankfurcie będzie mogła dowiedzieć się z pierwszej ręki o innowacyjnych rozwiązaniach produktowych i odkryć wszechstronne zalety doskonałej mobilności, od rowerów tradycyjnych po rowery towarowe. Rozszerzenie o „ekomobile” sprawia zatem, że Eurobike stanie się bardziej innowacyjny niż kiedykolwiek, szczególnie dla komercyjnych grup docelowych, takich jak konserwatorzy, mobilini mechanicy, dostawcy usług budowlanych, firmy ogrodnicze i rzemieślnicze, pracownicy opieki i menedżerowie flot. Stefan Reisinger, dyrektor zarządzający Fairnamic GmbH, wyjaśnia: „Ekomobilność jest ważnym elementem zrównoważonej przyszłości, a wysoce innowacyjny przemysł rowerowy stanowi fundamentalną część ekomobilności. Eurobike to logiczna wspólna platforma dla rowerów, rowerów elektrycznych i ekomobili. Razem możemy stać się punktem odniesienia w zakresie innowacji, zrównoważonego rozwoju i stylu życia w obszarze mobilności przyszłości.”

 

s_y4e4PZBz8b7Le47t9TRfQW9xhF.jpg

 

Doświadcz ekomobilności na Eurobike

Różnorodność „ekomobili” będzie można podziwiać na Eurobike w największej hali wystawowej we Frankfurcie, w hali 8. Tam nowa ekspozycja Ecomobility Experience odzwierciedla motto „Transport materiałów i sprzętu do pracy”. Na specjalnej wystawie zwiedzający mogą przekonać się, jak różnorodne są komercyjne zastosowania „ekomobilów”. Krótkie wydarzenia informacyjne, takie jak „Dyskusja na temat ekomobilności”, dostarczą dalszych informacji w ramach targów. W Galerii Experience prezentowane będą pojazdy, od elektrycznych taczek, elektrycznych wózków ręcznych, rowerów towarowych po elektryczne miniciężarówki.

 

Konrad Otto-Zimmermann, planista urbanistyczny i środowiskowy oraz partner specjalnego pokazu Eurobike Ecomobility Experience Gallery, wyjaśnia: „Ekomobilność – to mądry wybór najmniejszego, najlżejszego, najbardziej oszczędzającego miejsce i energię, najbardziej przyjaznego dla środowiska i najbardziej ekonomicznego pojazdu do wszechstronnych zastosowań. Zapoznanie się z ofertą Ecomobility Tours daje handlowcom możliwość poznania świata doskonałych pojazdów użytkowych i dosłownie przetestowania ich w trakcie określonych zadań do wykonania."

 

Ecomobility będzie także częścią programu prezentacji Eurobike w czwartek, 4 lipca. Cztery dyskusje na temat ekomobilności skupią się na pojazdach użytkowych napędzanych przez człowieka i elektrycznie, oszczędzających miejsce i przyjaznych dla środowiska. Format konferencji ma na celu zapewnienie platformy, na której użytkownicy i dostawcy ekomobilności będą mogli wymieniać się pomysłami. Różowa Scena skupi się także na strukturze branży, rozwoju produktów, technologii pojazdów i kwestiach marketingowych.

 

Źródło: Fairnamic GmbH