Nowy EP5: Wyrafinowany i naturalna płynność

Nowy EP5: Wyrafinowany i naturalna płynność
25.06.2024

Nowy EP5: Wyrafinowany i naturalna płynność

Informacja prasowa

 

Po co iść na kompromis w kwestii naturalnego wyglądu i sposobu działania roweru elektrycznego? EP5 płynnie integruje się z ramą roweru, poprawiając wrażenia z jazdy. Co więcej, łączy w sobie całą moc i całe piękno — z imponującym momentem obrotowym 60 Nm — w smukłej, eleganckiej i inteligentnej konstrukcji. Nasza nowa jednostka napędowa pozwala cieszyć się komfortem dzięki naszemu wyjątkowemu algorytmowi AUTO SHIFT.

Przedstawiamy naszą nową, precyzyjną maszynę o dużej mocy. Dzięki EP5 możesz mieć to wszystko.

 

Codzienna przygoda

Dzięki odpowiedniemu systemowi wspomagania rowerów elektrycznych uchwycisz każdą chwilę życia. EP5 zabierze Cię dalej, gdzie świat otworzy się przed Tobą. To wtedy się poruszasz, połączysz z naturą, zachowując intuicyjne uczucie jazdy na rowerze.

 

EP5 zwiększa Twój zasięg dzięki zrównoważonemu działaniu wspomagania. Dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 60 Nm, EP5 stawia rowerzystę w idealnym miejscu pomiędzy jazdą na rowerze sportowym a miejskim. Dostarczanie mocy można dostosować, równoważąc wydajność i efektywność tak, jak tego chcesz. Masz kontrolę. Wygodę.

 

_yGgyani50iPzkOcIl6kN-KFLYXg.png

 

Komfort jazdy na rowerze

Dzięki EP5 możesz doświadczyć komfortu jazdy na rowerze jak nigdy dotąd dzięki naszemu ekskluzywnemu algorytmowi AUTO SHIFT – naszej technologii automatycznej zmiany biegów, która monitoruje Twoją prędkość, kadencję i moment obrotowy oraz utrzymuje Cię na optymalnym biegu. Niezależnie od tego, czy ruszasz na światłach, czy jedziesz pod górę. AUTO SHIFT pozwala skupić się na drodze przed sobą i cieszyć się jazdą bez rozpraszania uwagi.

 

Komfort na drodze jest niezbędny. Właśnie dlatego funkcja AUTO SHIFT jest zintegrowana z systemami Inter-5e i piastą z wewnętrzną przekładnią Di2, umożliwiając rowerzystom płynną jazdę, która intuicyjnie dostosowuje się do ich tempa i rytmu miasta.

 

Spersonalizuj swoją jazdę za pomocą E-TUBE

Aplikacja E-TUBE PROJECT CYCLIST umożliwia dostosowanie charakteru wspomagania i ustawień AUTO SHIFT do własnych preferencji. Możesz dostosować moc wspomagania tak, aby była bardziej agresywna lub łagodniejsza lub dostosować moment zmiany biegów do swoich preferencji.

To i wiele innych opcji personalizacji sprawia, że EP5 jest idealnym wyborem dla wszystkich rowerzystów.

 

Systemy wspomagania rowerów elektrycznych Shimano

W Shimano czerpiemy ze stuletniego doświadczenia w inżynierii rowerowej, co pozwala nam zaprojektować system rowerów elektrycznych zapewniający idealną równowagę pomiędzy wygodą, wydajnością i trwałością.

Jednostki wspomagania Shimano E-Bike Systems są dostępne w różnych poziomach momentu obrotowego wyrażonego w Newtonometrach (Nm).

EP8 i EP6 charakteryzują się momentem obrotowym sięgającym 85 Nm i uznawane są za bardzo dynamiczne, sportowe maszyny. Tymczasem E5100 dysponuje momentem obrotowym sięgającym 50 Nm, co można uznać za łagodniejsze. EP5 plasuje się pośrodku z momentem obrotowym 60 Nm, co oznacza, że możesz spodziewać się tego, co najlepsze z obu tych światów. Trochę przygody w każdej miejskiej podróży.

 

Shimano Steps