Nowy Orbea Rise – mniej „E” więcej roweru

Nowy Orbea Rise – mniej „E” więcej roweru
08.05.2024

Nowy Orbea Rise – mniej „E” więcej roweru

 

Cel marki Orbea określa, dlaczego istnieje i czego ich klienci, zarówno dealerzy, jak i użytkownicy, mogą oczekiwać od nich jako marki, jako organizacji, od ich produktów i usług podczas każdej interakcji z Orbea. Cel marki powinien łączyć i kierować w dalszym rozwoju i ewolucji. Kwintesencją tego jest nowy model Orbea Rise.

Teraz zebrane doświadczenia procentują i Orbea Rise stał się jeszcze lepszy. Doskonała synergia. Rower współpracuje z użytkownikiem, aby każdy szlak i zakręt zamieniać w czystą radość. Niska masa i naturalne wspomaganie dają błyskawiczne reakcje i przyjemne prowadzenie, które łączy użytkownika ze szlakiem.

 

zCpCMecyyDPXstUsnmwaY8kWcuK8.png

 

Fundament Orbea Rise

Nowy lekki eMTB Orbea, który oferuje zupełnie nowe wrażenia z jazdy po szlaku, eliminuje wiele kompromisów charakterystycznych dla innych e-MTB. Naturalne, ale duże wsparcie reaguje natychmiast z pełną elastycznością momentu obrotowego. Dzięki czemu trasy techniczne dadzą więcej frajdy niż kiedykolwiek wcześniej. 

Nawet najdłuższe przejażdżki nie stanowią żadnego problemu, dzięki różnym opcjom baterii. Prowadzenie staje się rewelacyjne dla wprawionych rowerzystów, którzy poczują się jak na dobrze dobranym rowerze mechanicznym dzięki połączeniu optymalnej geometrii, sztywności ramy i niskiej masy. Krótko mówiąc, żaden eMTB nie oferował podobnej synergii ze szlakiem.

 

x6_LDtIlPA3K_BgTczHwBlTSaQB4.png

 

Dlaczego Orbea Rise?

Innowacyjna obsługa i wrażenia z jazdy

·        Starannie dobrana sztywność ramy, agresywna geometria i płynne zawieszenie.

·        Poprawiona sztywność w przednim trójkącie o 8% i o 14% w tylnym trójkącie – Co ma pozytywny wpływ na prowadzenie roweru.

·        Progresywna geometria i kinematyka zawieszenia.

·        Technologia Steep&Deep – Dropper 200 mm w rozmiarach S i M, 230 mm w rozmiarach L i XL.

·        Ulepszony, ale tak samo lekki jak zawsze!

 

Moc Rider Synergy (RS)

·        Staranne wyważenie prostoty, mocy i masy zapewnia najbardziej naturalne i elastyczne wspomaganie.

·        Rider Synergy (RS) to serce Rise. Najbardziej naturalne, elastyczne wsparcie i najlepszy w swojej klasie asortyment akumulatorów pozwalający przeżyć najbardziej epickie przygody zarówno pod kątem zasięgu jak i trudności obieranych tras.

·        RS GEN2 MC to maksymalne wspomaganie konfigurowalne do 85 Nm. Optymalne na trasy techniczne i trudne podjazdy, lub gdy chcesz po prostu mieć trochę więcej wsparcia.

 

PyQk9LvehG-wyJWlRDPpY-uPBSUm.png

 

Zasięg Rider Synergy (RS)

·        Inteligentna kontrola, przemyślane wspomaganie i najlepsze w swojej klasie akumulatory oznaczają zasięg niezbędny do przeżycia najbardziej epickich przygód

·        Idealny akumulator na Twoje szlaki – 420 Wh (standard) lub 630 Wh (opcja w konfiguracji MyO), a także lekki akumulator 210Wh o masie jedynie 1,05kg

·        Najlepsze w swojej klasie akumulatory – 16% więcej jazdy w każdym gramie. Większy zasięg, koniec z dużą masą

 

Jeszcze więcej opcji

·        Konfigurator MyO to program będący liderem w branży, który umożliwia użytkownikom bezpłatne dostosowywanie wielu modeli Orbea w procesie zamawiania i dostarczanie ich dealerowi w żądanej konfiguracji.

·        Wybierz sposób malowania ramy, określone elementy, wymiary, a nawet kolor.

·        Możesz także wybrać opcje między LT (większy skok) lub SL (lżejsza wersja)

·        W konfiguratorze MyO możesz dostosować baterie w zależności od potrzeb – Bateria 420 Wh lub 630 Wh

 

JQDDp2_ZFzfLHS4BIQgY1YKGIWOz.png

 

Czym jest Rider Synergy?

RS GEN2MC

To jest nowe oprogramowanie Orbea, które współpracuje z bardzo czułymi i responsywnymi czujnikami silnika Shimano EP8. RS Gen2 to ewolucja oprogramowania sprzętowego RS pierwszej generacji, które obejmuje całkowicie nowy protokół komunikacyjny pomiędzy silnikiem a akumulatorem. Pozwala to na bardziej precyzyjną regulację mocy silnika, a także pozwala na zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego do 85 Nm. Rezultatem jest wspomaganie, które wydaje się bardziej naturalne, nawet przy niższych kadencjach. Taka wydajność nie byłaby możliwa bez połączenia najlepszych w swojej klasie czujników Shimano i naszego niestandardowego oprogramowania sprzętowego.

 

UhIsQFevdetRVeRslksZKQbUr6uI.png

 

Jak wygląda użytkowanie w porównaniu do RS GEN1?

Oprócz szybszych i bardziej precyzyjnych reakcji silnika, zwiększony moment obrotowy zapewnia większe wspomaganie. Jest to szczególnie zauważalne przy niższych kadencjach, gdzie silnik reaguje znacznie mocniej, dzięki czemu techniczne trasy lub strome podjazdy wydają się znacznie bardziej naturalne.

Znakiem rozpoznawczym z którą generacją oprogramowania sprzętowego mamy do czynienia, jest kolor logo RS na silniku. RS gen1 jest niebieski, podczas gdy RS gen2 ma czerwone S.

 

Co oznacza skrót MC (Mountain Control)?

Oznacza to nasze ustawienia silnika do jazdy po szlakach. MC oznacza kontrolę w górach i oferuje większe wsparcie i większą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej. W przyszłości, jeśli będziemy używać naszego oprogramowania sprzętowego RS do innych kategorii, litery te będą używane, aby uniknąć nieporozumień

 

RS czy RS+?

W poprzednim Orbea Rise ustawieniami tymi były Profile 1 i 2, jednak nowe oprogramowanie pozwala nam zmienić nazwy profili. Dzięki elastyczności, jaką oferuje nowe oprogramowanie, umożliwiającej skonfigurowanie maksymalnego momentu obrotowego do 85 Nm, profile te są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Orbea Rise jest fabrycznie skonfigurowany z dwoma różnymi ustawieniami, aby zapewnić dwa różne doświadczenia z jazdy:

·        Tryb RS ma moment obrotowy 54 Nm. Zapewnia to najbardziej naturalne, elastyczne wsparcie i maksymalizuje zasięg podczas dłuższych przejażdżek. Ten tryb będzie podobny do poprzedniego Rise

·        RS+ ma 85 Nm, co zapewnia większe wspomaganie przy niższych kadencjach. Zapewnia to najbardziej naturalne wrażenia z jazdy na technicznych szlakach lub na bardziej stromych podjazdach, gdzie kadencja pedałowania jest niższa.

Domyślnie Orbea Rise jest w trybie RS, ale zmiana trybu za pomocą aplikacji Shimano e-Tube zajmuje 30 sekund!

 

0paX86_AHGKf_7xYzlYKQU1JZYTR.png

 

Przewaga?

Rowery takie jak Orbea Rise zacierają granice dla uzyskania pełnej mocy, Rise oferuje wszystkie zalety najlepszych lekkich rowerów elektrycznych, zapewniając połączenie rowerzysty ze szlakiem i naturalne prowadzenie. Jednak w przeciwieństwie do innych lekkich systemów, Rise pozwala na łatwą jazdę z przyjaciółmi na rowerach o pełnej mocy. Może to wymagać nieco więcej wysiłku, ale użytkownicy jeżdżący na Orbea Rise wiedzą, że to część zabawy. Żeby było jasne, w przypadku innych systemów, opartych o silniki takie jak TQ, Fazua lub Specialized 1.2, nie jest to możliwe, ponieważ brakuje im mocy, aby dotrzymać kroku rowerom z pełną mocą, oprócz najsilniejszych rowerzystów.

 

tuBaayDW0setgnWo-E1uA062Vuyr.png

 

Źródło: Orbea