Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami
29.03.2024

Pierwsza Edycja Targów 2 KOŁA EXPO w Katowicach za nami

Informacja prasowa

 

23-24 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach miała miejsce pierwsza edycja targów Moto-Bike-Expo 2 KOŁA!
Idea stworzenia w Katowicach wydarzenia, które przygotowywało by do sezonu i tym samym otwierało sezon jazdy na dwóch kółkach zrodziła się ponad rok temu. Formuła jaką ostatecznie przybrało to wydarzenie była otwarta forma festiwalu zarówno dla motocykli jak i rowerów i hulajnóg.

„Przekonanie środowisk do skorzystania z naszej oferty wystawienniczej podczas pierwszej edycji imprezy nie było wcale takie łatwe! Tym samym jesteśmy ogromnie wdzięczni tym , którzy nasze zaproszenie przyjęli! Dziękujemy wystawcom za zaufanie, gościom, panelistom, uczestnikom…!

Dziękujemy również za zaangażowanie organizatorom akcji MOTOSERCE oraz dawcom krwi, którzy zareagowali na nasz apel! Jesteśmy szczególnie dumni z połączenia wspólnych sił z klubem motocyklowym Invaders MC Poland, który działał pod patronatem Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. - udało się bowiem zebrać 6,3 litra krwi!"


Podczas Imprezy kwestowaliśmy również na rzecz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe – można było również wysłuchać wykładów o pierwszej pomocy.
Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie artystów jednego z najlepszych salonów tatuażu na Śląsku a mianowicie - tyskiego studia Lucky Tattoo! Zaprojektowane specjalnie na okoliczność naszej imprezy wzory, tematycznie związane z jednośladami można było sobie wytatuować na miejscu a pobierane za tatuaż datki trafiały właśnie do puszki Fundacji Ratownictwa Motocyklowego!

 

pkZ_VG9ha6eW5R9L6rW9wZcg-skX.png


Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych gości – również tych najmniejszych!

Dziękujemy naszym partnerom ze Sfera Sportu i Bartoszowi Giemzie za wspaniałe zajęcia i bezpieczną, profesjonalną opiekę nad uczestnikami Akademii Bezpiecznego
Rowerzysty.
Zaplanowaliśmy również strefy wystawowe z absolutnie unikatowymi egzemplarzami jednośladów – znana już prawie na całym świecie marka MAD Bicycles i jej właściciel – Adam Zdanowicz pojawili się u nas z fantastycznymi modelami artystycznych rowerów! Dziękujemy również pasjonatom ze strefy Retro – Panu Jackowi Michcie, Muzeum Moped Retro i muzeum M1 Cyklisty – Pan Wojciech Mszyca nie tylko przywiózł najstarsze egzemplarze ze swojej kolekcji – ale również opowiedział nam o niej podczas wystąpienia.

 

0Ny1OTwDeFxJCW6IQmUR7KkyUYXF.png


W sobotę można było również uczestniczyć w Panelu dyskusyjnym pod tytułem Ekosystem rowerowy w województwie śląskim, którego gospodarzem był pan Piotr Kalisz. Zaproszonymi do dyskusji gośćmi byli Marcin Dworak z Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii, Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, Bogdan Kasperek ze Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej Olza, Grzegorz Ossoliński ze Śląskiej Koalicji Rowerowej, Tomasz Dolata z Kolei Śląskich.

W strefie podróżnika gościliśmy znakomity duet motocyklowy Powsigirki, który zebrał ogromną publiczność! Pani Marta Zajchowska fascynująco opowiadała o swoich wyprawach w najdalsze zakątki świata oraz udzieliła kilku przydatnych rad tym, którzy podróże na motocyklu mają przed sobą! Panie z kolektywu Damy na Szosach
namawiały kobiety do dołączenia do ich cyklicznych wypraw rowerem po Śląsku.. Była okazja do zawiązania znakomitych znajomości z wyjątkowymi ludźmi!

 

KlQMLKpFwvRWJ8Xj6eDSHuPPrFoz.png

 

W Sobotę naszą główną atrakcją był rowerowy show akrobatyczny w wykonaniu Krystiana Herby a w niedzielę impreza zakończyła się przy dźwiękach wspaniałego koncertu duetu Sebastiana Riedla i Michała Kielaka. Nad tempem imprezy czuwał ze sceny Maciej Kiwak!

 

www.2kolaexpo.pl