Radość po Bike Expo 2024 na Narodowym

Radość po Bike Expo 2024 na Narodowym
18.04.2024

Radość po Bike Expo 2024 na Narodowym

Informacja prasowa

 

W ocenie organizatora

"Nie ma słów, którymi moglibyśmy wyrazić naszą radość z tego, co wydarzyło się w ostatni weekend na stadionie PGE Narodowym. VI edycja BIKE EXPO Narodowy Test Rowerowy była wyjątkowa pod każdym względem.

 

6 i 7 kwietnia odwiedziło nas 17,4 tysiąca osób. Na zadaszonej płycie PGE Narodowego i dwóch piętrach powierzchni ekspozycyjnej podziwiali ofertę 109 stoisk ekspozycyjnych i testowych Wystawców prezentujących blisko 200 marek rowerowych i akcesoryjnych.

 

Do dyspozycji odwiedzających było niemal wszystko, co oferuje dziś branża rowerowa: od różnego rodzaju rowerów, przez wszelkiego typu akcesoria, odzież, odżywki i suplementy, aż po ofertę wyścigów amatorskich i miejsc, które warto zwiedzić na dwóch kółkach.

 

Z możliwości oferowanych przez strefę testową zlokalizowaną na płycie stadionu skorzystało kilka tysięcy osób. Na samym stoisku marki Shimano zanotowano ponad 850 wypożyczeń rowerów. Na stoisku Cofidis odwiedzający wykręcili na dwóch trenażerach ponad 2000 charytatywnych kilometrów, a dzieci i młodzież pomalowała 3000 koszulek!

 

BIKE EXPO Narodowy Test Rowerowy to również miejsce spotkań z gwiazdami sportu i ludźmi zaangażowanymi w promocję kultury rowerowej. Rozmowie z czterokrotnym zwycięzcą Tour de France Christopherem Froomem przysłuchiwało się na żywo kilkaset osób. Wysoką frekwencją cieszyły się również spotkania z innymi gośćmi specjalnymi wydarzenia prowadzone przez dziennikarzy Eurosportu: Sebastiana Szczęsnego, Adama Probosza i Mariusza Czykiera oraz przez Michała Kempę.

 

BT6xQ5AOBWsBb8BN7peMaJ3cDose.jpg

 

Nasza płatna kampania w Meta ADS osiągnęła 7 600 000 wyświetleń do grupy docelowej 1 950 000 osób w całej Polsce. Spot na YouTube miał 2 900 000 wyświetleń i 131 000 obejrzeń. Do tego ogromne zasięgi organiczne własne i współpracujących z nami influencerów,  wielki billboard na Marszałkowskiej przez cały marzec i wiele, wiele innych miejsc dotarcia.

 

Efekt przerósł nasze oczekiwania. Aż 87% Odwiedzających zadeklarowało, że z obecności na BIKE EXPO są zadowoleni lub bardzo zadowoleni. Główną uwagą jest znaczna przewaga rowerów elektrycznych nad tradycyjnymi. 67% odwiedzających przyjechało do nas z Warszawy i okolic, a na drugim miejscu uplasowali się odwiedzający z Lublina. Nie zabrakło również wielu gości z zagranicy. 87% ankietowanych było prywatnie, ale aż 13% zadeklarowało, że są klientami branżowymi. Obsługa stoisk, stewardzi, ochrona, pracownicy cateringu, dziennikarze, serwis foto i video, obsługa torów testowych oraz team organizacyjny BIKE EXPO liczył w tym roku blisko 1000 osób!

 

Jesteśmy z tego wszystkiego naprawdę bardzo dumni i zmotywowani jak nigdy wcześniej. Już dziś cieszymy się na możliwość spotkania w przyszłym roku. I już dziś wiemy, że choć poprzeczka zawisła bardzo wysoko, z pewnością ponownie uda nam się ją przeskoczyć.

 

__________________

Tak wielkie wydarzenie nie mogło się odbyć bez zaangażowania naszych Partnerów. W tym miejscu pragniemy im złożyć gorące podziękowania.

Partnerem głównym BIKE EXPO 2024 po raz kolejny był Lang Team, organizator Tour de Pologne, jedynego w Polsce wyścigu kolarskiego rangi World Tour, a także Tour de Pologne Women, Tour de Pologne Junior, Tour de Pologne Amatorów, zaliczanego do serii Nations Cup i organizowanego pod patronatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) wyścigu młodzieżowców ORLEN Wyścig Narodów oraz serii imprez ORLEN Lang Team Race.

 

Partnerem BIKE EXPO 2024 była marka Cofidis, dostawca usług finansowych, od lat zaangażowana w rozwój i sponsoring kolarstwa. Cofidis jest m.in. sponsorem tytularnym worldtourowej ekipy kolarskiej, w barwach której startuje m.in. kolarski mistrz Polski z 2020 roku Stanisław Aniołkowski.

 

Partnerem technologicznym BIKE EXPO była marka Bafang, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie elektromobilności, w tym m.in. silników, akumulatorów, sterowników i akcesoriów do pojazdów elektrycznych, w tym rowerów i hulajnóg.

 

Partnerem strefy testowej BIKE EXPO Narodowy Test Rowerowy 2024 była marka EKOI, producent wysokiej jakości odzieży kolarskiej oraz kasków i akcesoriów rowerowych.

 

Partnerem spotkań BIKE EXPO 2024 była zondacrypto - licencjonowana polska giełda walut cyfrowych.

 

Wszystkim Partnerom dziękujemy za nieocenione wsparcie.

 

Wszystkim Wystawcom dziękujemy za zaufanie i głęboko wierzymy, że tegoroczna, wyjątkowa i największa w historii edycja BIKE EXPO Narodowego Testu Rowerowego okaże się w ich działalności ważnym kamieniem milowym. Do zobaczenia na Stadionie PGE Narodowym 5 i 6 kwietnia 2025 roku!"

L5zObgrXGSkqh4QvsLEdMU3qAnwZ.jpg