Szmata, czy czyściwo? Ubrania są do noszenia, czyściwa są do pracy w serwisie

Szmata, czy czyściwo? Ubrania są do noszenia, czyściwa są do pracy w serwisie
20.01.2021

Ubrania są do noszenia, czyściwa są do pracy w serwisie

W serwisie rowerowym znajdziemy całą gamę specjalistycznych narzędzi, a przynajmniej w takie narzędzia każdy profesjonalny serwis powinien być wyposażony.

W porządnych serwisach nie ściąga się pierścieni Segera śrubokrętem i nie nabija się młotkiem misek sterowych do ramy… tylko dlaczego ciągle używa się szmat do czyszczenia, zamiast profesjonalnych czyściw? Czy to coś innego? Nie, czyściwo to specjalistyczne narzędzie, a szmata to w/w „śrubokręt do ściągania pierścieni Segera”.

uZevKMV8tGgiGcfn43OX9Y7j3y2r.jpg

Profesjonalne czyściwa to ciągle nowa tematyka w branży rowerowej i z pewnością należy spodziewać się, że w najbliższym czasie nastąpi ekspansja tego narzędzia do serwisów rowerowych. Dzieje się tak równolegle do wzrostu poziomu usług serwisowych, a to pozwala na podnoszenie cen za te usługi i w konsekwencji dalej podnosić ich poziom. Dobrze zaprojektowane stanowisko pracy serwisanta to czystość, porządek, estetyka, ergonomia. Cechy te pozwalają na szybsze i dokładniejsze wykonanie usług serwisowych czego efektem jest większa efektywność, a efektywność to wasze pieniądze.

Dlaczego czyściwo jest ważnym elementem całej tej układanki? Ponieważ to najczęściej używane narzędzie w serwisie. Skracanie czasu przeznaczonego np. na czyszczenie daje znaczne oszczędności tego co najcenniejsze, czyli czasu. To proste, a zawsze najlepsze są najprostsze rozwiązania.

W przeciwieństwie do szmat stosowanych w wielu warsztatach, czyściwa szybko i skutecznie czyszczą i wycierają (dane potwierdzone w testach przeprowadzonych przez Swerea Resarch Institute). Wycieranie i czyszczenie są jednymi z głównych czynności konserwatorskich i naprawczych. Ze względu na złożoność tych zadań, serwisanci wykonują je ręcznie, a wydajność szmat, powoduje, że poświęcają na to zbyt wiele czasu i wysiłku — zamiast przeznaczyć go na faktyczną realizację zadań. Czyściwa przemysłowe są znacznie bardziej chłonne niż szmaty, a ponadto nie pylą i są antystatyczne. Gwarantują optymalizację procesów serwisowych.

 

BhGZaslDIFYnpMzzG547ajZ2Pw4f.jpg

W porównaniu ze szmatami, profesjonalne czyściwa generują oszczędność

- do 35% czasu,

- do 31% wysiłku,

- do 41% rozpuszczalnika.

Ponadto są one kompatybilne z dozownikami, które można umieścić w najbardziej dogodnych miejscach serwisu czy hali produkcyjnej. Dzięki temu pracownicy nie tracą czasu na szukanie odpowiedniego narzędzia pracy.

Warto ciągle się rozwijać i dbać o szczegóły, to procentuje.