Velostrada z Katowic do Sosnowca. Metropolia inicjuje konsultacje społeczne

Velostrada z Katowic do Sosnowca. Metropolia inicjuje konsultacje społeczne
11.06.2024

Velostrada z Katowic do Sosnowca. Metropolia inicjuje konsultacje społeczne

Informacja prasowa Metropolii 

 

Metropolia rozpoczyna konsultacje społeczne projektu koncepcji technicznej dla budowy drogi rowerowej z centrum Katowic do centrum Sosnowca. To jedna z 8 zaplanowanych velostrad w ramach Sieci Tras Rowerowych GZM.

Konsultacje obejmują badanie geoankietowe oraz warsztaty poświęcone koncepcji przebiegu velostrady nr 1 z Katowic do Sosnowca. Jej trasa o długości ok. 9,7 km ma przebiegać od katowickich Bulwa­rów Rawy, w okolicy ul. Bankowej, przez tereny na wschód od drogi ekspresowej S86, aż po centrum Sosnowca. Koniec trasy został przewidziany przy parku Dietla, nieopodal ul. Żeromskiego.

Każdy może wypełnić ankietę
Badania ankietowe są realizowane na specjalnej platformie internetowej otwartej dla wszystkich. Od 11 do 30 czerwca 2024 r. każdy zainteresowany, za pomocą ankiety internetowej, będzie mógł wyrazić swoją opinię na temat Velostrady i tego, w jaki sposób może ona wpłynąć na mobilność mieszkańców GZM.  Respondenci mogą podzielić się swoją spostrzeżeniami, wiedzą i pomysłami. Ankieta zawiera pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, a także pytania otwarte. Tego typu narzędzia w procesie konsultacji społecznych odgrywają istotną rolę w poznaniu opinii mieszkańców zainteresowanych tematem, ale mniej zaangażowanych i niekoniecznie skłonnych do udziału w spotkaniach na żywo.

 

Link do ankiety tutaj