ZF wprowadza centralny system wspomagania do rowerów elektrycznych

ZF wprowadza centralny system wspomagania do rowerów elektrycznych
23.05.2024

ZF wprowadza centralny system wspomagania do rowerów elektrycznych

 

Grupa technologiczna, działająca dotychczas głównie w branży motoryzacyjnej, wprowadza na rynek system napędowy do rowerów elektrycznych. Jest to kolejny duży gracz z branży Automotive wchodzący na rynek rowerowy. „ZF Bike Eco System” - składa się z silnika umieszczonego centralnie, akumulatorów, sterowników, aplikacji i połączenia z chmurą, jest szczególnie łatwy w instalacji i nadaje się do prawie wszystkich typów rowerów elektrycznych. ZF chce zaprezentować napęd na targach Eurobike w lipcu.

 

Podstawowym elementem jest niezwykle kompaktowy, a jednocześnie mocny silnik umieszczony centralnie. Zakres zastosowań sięga od rowerów szutrowych, miejskich po rowery górskie, trekkingowe i typu SUV. Interfejsy i opcje integracji dla zewnętrznych dostawców zapewniają dużą elastyczność, dzięki czemu producenci rowerów mogą zintegrować dodatkowe komponenty z systemem.

 

„Oferujemy producentom rowerów elektrycznych kompletny układ napędowy z jednego źródła” – wyjaśnia Daniel Härter, szef jednostki biznesowej Micro Mobility w ZF. „Nasz ultrakompaktowy i lekki silnik umieszczony centralnie jest wyjątkowy w segmencie mocnych napędów do rowerów elektrycznych. Dzięki systemowi ZF Bike Eco opracowaliśmy technicznie najwyższej klasy układ napędowy do rowerów elektrycznych, który producenci rowerów mogą zainstalować w rowerze przy znacznie mniejszym nakładzie pracy niż w przypadku standardowych napędów elektrycznych. Ponadto kształt naszego systemu wspomagania elektrycznego zapewnia producentom rowerów większą swobodę projektowania.”

 

ZF