Zła pogoda latem i Brexit, wydłuża sezon w Anglii

Zła pogoda latem i Brexit, wydłuża sezon w Anglii
03.02.2020

Zła pogoda latem i Brexit, wydłuża sezon w Anglii


REDDITCH, UK - Halfords ogłosił wstępne wyniki. W handlu detalicznym sprzedaż działu rowerowego wzrosła, osiągając wzrost sprzedaży o 0,2%, co grupa przypisuje „zmianie wyprzedzającej oczekiwania wobec trzeciego kwartału, a także dalszemu silnemu wzrostowi sprzedaży rowerów elektrycznych i rowerów dziecięcych, które zrównoważyły ​​gorszą sprzedaż kategorii rowerów z głównego nurtu”.

Wyniki z tego raportu są nieco lepsze niż poprzednio prezentowane wyniki okresowe do 4 września, kiedy to w Halfords odnotowano spadek sprzedaży segmentu rowerowego o 1,1 procenta.

Online kontra sklepy stacjonarne

W Halfords wciąż starają się znaleźć opłacalną równowagę między 460 sklepami stacjonarnymi, a rosnącymi zamówieniami internetowymi. Te ostatnie wzrosły o 10 procent w okresie ostatnich 26 tygodni. Obecnie 22 procent całkowitej sprzedaży grupy jest realizowane za pośrednictwem platformy internetowej. Najwyraźniej jest to obszar ukierunkowany na większe wzrosty w przyszłości, jak donosi Halfords: „Grupa Halfords planowała uruchomienie nowej platformy internetowej jeszcze w czwartym kwartale 2019”.

Nadal wiodąca jest sprzedaż motoryzacyjna

Halfords oznajmił, że „ogólne przychody ze sprzedaży pochodzą obecnie w 66 procentach z działu motoryzacyjnego i w 33 procentach z działu rowerowego”. Pomimo tego, że ich oferta rowerowa znacznie skorzystała na przejęciu internetowego sklepu rowerowego Tredz w 2016 r. Wydaje się, że ciężar sprzedaży ostatnio przeniósł się na korzyść ich oferty motoryzacyjnej. Najnowsze wyniki okresowe określają również przyszły cel „Zwiększenie zasięgu naszego Autocentrum do 400 warsztatów”, co potwierdza niedawny zakup sieci serwisów Tire Service Limited od firmy McConechy z siedzibą w Szkocji i północnej Anglii, która daje im kolejne 60 centrów serwisowych.

Łączenie pokrewnych branż w jeden biznes to niebezpieczny trend również dla naszego rynku. Firmy motoryzacyjne posiadają znacznie większy kapitał od firm rdzennie rowerowych, co powoduje, że ich zdolności inwestycyjne i z tego wynikająca możliwość ekspansji jest znacznie większa.