Bosch podejmuje kroki, aby powstrzymać nielegalny tuning rowerów

Bosch podejmuje kroki, aby powstrzymać nielegalny tuning rowerów
05.08.2019

Bosch podejmuje kroki, aby powstrzymać nielegalny tuning rowerów


REUTLINGEN, Niemcy – Podczas niedawnej prezentacji firma Bosch eBike Systems zaprezentowała szereg nowości, w tym silniki, akumulatory i nowe rozwiązania w łączności dotyczące produktów roku modelowego 2020. Być może najważniejszą nowością będzie funkcja anti-tuning. To część oprogramowania, która zapobiega zmianom ustawień parametrów jazdy. Dokładniej, chodzi o przekłamywanie prędkości jazdy za pomocą chipu.

Według firmy Bosch „to ulepszenie systemu jest odpowiedzią na wymagania zawarte w aktualnej normie europejskiej (EN 15194: 2017) dotyczącej rowerów z napędem elektrycznym”.

Drugą ważną cechą bezpieczeństwa jest system przeciw kradzieżowy połączony z komputerem pokładowym Kiox. Dzięki tej funkcji, następuje blokada roweru po usunięciu wyświetlacza, która powoduje, że nie można aktywować systemu wspomagania e-rowerów.

Dyrektor generalny Bosch eBike Systems Claus Fleischer podkreślił, że „tuningowanie e-rowerów jest bardzo ryzykowne. Zmieniając ustawienia silnika, ludzie mogą napotkać wiele problemów technicznych, ale także problemów związanych z bezpieczeństwem. Nowy system opracowany przez inżynierów Bosch zastosowany w nowych produktach wykorzystuje czujnik do wykrywania czy napęd roweru elektrycznego był tuningowany. W takim przypadku komputer e-roweru przejdzie w tryb awaryjny. Na wyświetlaczu pojawi się kod błędu wskazujący na manipulację, a wsparcie elektryczne zostanie ograniczone”.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.