Brompton i przełożenie 3+4

Brompton i przełożenie 3+4
15.02.2024

Brompton i przełożenie 3+4

 

Nieco starsi znawcy z branży ciągle pamiętają pierwszy napęd SRAM „Dual Drive”. Amerykanie po raz pierwszy połączyli trzybiegową piastę z dziewięciorzędową przerzutką. Brytyjski producent rowerów składanych, firma Brompton, rozszerzyła swoją ofertę o modele „T Line”, „P Line”, „Electric P Line” i „Electric C Line” z napędem opartym na pomyśle 3+4. Brytyjczycy używają piasty z trzema przełożeniami w połączeniu z czterorzędową przerzutką, co daje 12 przełożeń.

 

Brompton twierdzi, że dzięki tej innowacji może „konkurować z nieskładanymi rowerami elektrycznymi

pod względem zasięgu”, zachowując jednocześnie swoje wyjątkowe właściwości,

takie jak lekkość, przenośność i możliwość składania.

 

Opracowane rozwiązanie idealnie pasuje do znanego mechanizmu składania kompaktowego dwukołowca. Trzybiegowa piasta z przekładnią firmy Sturmey-Archer, która wymaga minimalnej konserwacji, jest połączona z lekką jak piórko czterorzędową przerzutką, która została pierwotnie opracowana specjalnie dla lekkiej tytanowej „T Line” firmy Brompton i waży zaledwie 60 gramów.

W większości rowerów najbardziej wrażliwe części – zwłaszcza przerzutka tylna – znajdują się na zewnątrz. Ponieważ przerzutka Brompton jest znacznie mniejsza, nie stanowi ona zagrożenia - niezależnie od tego, czy rower jest złożony i czeka na użycie, czy też jest w trasie.

Nowa 12-biegowa opcja firmy Brompton jest teraz dostępna u dealerów Brompton.