CORE czujnik temperatury ciała dla sportowców

CORE czujnik temperatury ciała dla sportowców
19.06.2024

CORE czujnik temperatury ciała dla sportowców

Informacja prasowa Raven Sports

 

Sprzęt stworzony z myślą o profesjonalnych sportowcach - dostępny również dla amatorów sportów wytrzymałościowych. Zwiększa się dostępność sensora Core Body Temperature w Polsce, czyli flagowego produkt marki CORE - nowość w dystrybucji firmy Raven Sport.

Czujnik Core Body Temperature to innowacyjne rozwiązanie w monitorowaniu parametrów ciała zawodników sportów wytrzymałościowych (i nie tylko). Sensor pozwala na ciągły i nieinwazyjny pomiar temperatury ciała, co przekłada się na lepsze zarządzanie intensywnością wysiłku. Urządzenie wykorzystuje czujnik transferu energii cieplnej, by precyzyjnie określić temperaturę wewnętrzną ciała zawodnika. Sensor został oprawiony w wodoodporną obudowę z tworzywa, a dzięki plastikowej zawieszce może być umieszczony na dowolnym pasku tętna. Dzięki temu urządzenie jest niezwykle łatwe w użyciu zarówno w trakcie jednostek treningowych, jak i podczas zawodów czy wyścigów.

 

rczpy0i1YTrbBKalB_wDo1-fSa4J.png

 

Czujnik Core Body Temperature to nowinka, która budzi zainteresowanie przede wszystkim w sportach wytrzymałościowych takich jak: kolarstwo, triathlon czy biegi długodystansowe. Z urządzenia korzysta wielu zawodowców, mając świadomość związku między temperaturą ciała, a wydajnością organizmu m.in. światowej klasy olimpijczycy i medaliści w swoich dziedzinach sportu.

 

Dzięki precyzyjnym pomiarom zawodnicy mogą nie tylko osiągać lepsze wyniki podczas wyścigów, ale też poprawić efektywność treningów, których celem jest aklimatyzacja cieplna (heat training). Po urządzenie sięgają także amatorzy sportów wytrzymałościowych, którzy chcą polepszyć swoją wydolność i lepiej przygotować się do wysiłku w wysokich temperaturach.
Co istotne, czujnik pomiaru temperatury Core może zostać połączony z urządzeniami Garmin, Wahoo, Coros oraz niektórymi zegarkami z systemem wearOS. Dzięki dedykowanym aplikacjom dostęp do parametrów jest łatwy i natychmiastowy. Dokładność pomiarów urządzenia gwarantuje zgodność z klasą medyczną ISO_80601-2-56, która odnosi się do elektrycznych urządzeń do precyzyjnego monitorowania temperatury ciała.

 

H0rsRpw9TFt0o3orXmL3b2Gg8BoL.jpg