E-rowery typu cargo będą miały rządowe wsparcie w Wielkiej Brytanii

E-rowery typu cargo będą miały rządowe wsparcie w Wielkiej Brytanii
02.03.2019

E-rowery typu cargo będą miały rządowe wsparcie w Wielkiej Brytanii


LONDYN, WIELKA BRYTANIA - Departament Transportu Wielkiej Brytanii (DfT) zabezpieczył środki finansowe w wysokości 2 milionów GBP (2,3 miliona euro) na dofinansowanie zakupu elektrycznych rowerów cargo, dla brytyjskiego biznesu, dla wspierania idei dostaw e-rowerami cargo na ostatniej mili do celu.

Według DfT, dofinansowanie jest dostępne dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, osób prowadzących działalność gospodarczą, spółek, organizacji charytatywnych i organizacji non-profit. Organizacje publiczne i społeczne również kwalifikują się, pod warunkiem, że spełniają kryteria kwalifikowalności.

Dopłaty w wysokości 20 % kosztu zakupu

Dofinansowanie cargo e-rowerów, będzie pokrywało do 20 procent całkowitego kosztu zakupu, lecz maksymalnie do 1.000 GBP (1.170 euro) na jeden rower. Aby kwalifikować się do finansowania, rower musi mieć minimalną pojemność ładunkową 125 litrów i minimalną pojemność wagową 130 kg (łączna masa kierowcy i ładunku). Wnioski o dofinansowanie będą ograniczone do 50 e-rowerów cargo lub 50 000 GBP (58 000 euro) na jedną organizację.

E-rower cargo angielskiej pocztyE-rower cargo angielskiej poczty

Energy Saving Trust

Pakiet informacyjny o funduszu eCargo Bike Grant Pack zawiera wstępną, ale niezamkniętą listę dostawców i sprzedawców detalicznych, których cargo e-rowery kwalifikują się do finansowania. Potencjalni dostawcy chcący znaleźć się na liście w pakiecie informacyjnym są zobowiązani do wysłania wiadomości e-mail na adres ecargobikegrant@est.org.ukif. Energy Saving Trust, który zarządza programem w imieniu rządu, rejestruje wnioski i na bieżąco przekazuje listę partnerom projektu, UK Cycling Logistics Federation (UKCLF) i Bicycle Association (BA). Wnioski są następnie weryfikowane, jednocześnie potwierdzając, wiarygodność dostawców lub sprzedawców detalicznych. Następnie UKCLF/BA przekazują swoją odpowiedź do Energy Saving Trust, która odpowiednio aktualizuje pakiet informacyjny.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.