Ecobike zakotwiczył w Polsce na dobre

Ecobike zakotwiczył w Polsce na dobre
17.12.2020

Ecobike zakotwiczył w Polsce na dobre


Marka Ecobike pomimo tego, że jest rdzennie polską, dopiero w zeszłym roku na dobre zakotwiczyła z produkcją w Polsce. To ważne wydarzenie w życiu firmy, które pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość w stabilnym środowisku i na solidnych podstawach. Każda produkcja ma swoją specyfikę jednak produkcja rowerów i rowerów elektrycznych ma dodatkowe uwarunkowania, na które sami producenci mają niewielki wpływ. Choćby tylko wymienić tutaj pogodę, czy półroczne oczekiwanie na podzespoły. W każdym razie pieczenie bułek to nie jest.

Produkcja zlecona na zewnątrz z jednej strony jest wygodna, z drugiej jednak elastyczność w produkcji w takim układzie w zasadzie nie istnieje, a uzależnienie od zewnętrznego podmiotu potrafi napsuć sporo krwi. O planach na przyszłość i problemach z uruchomieniem produkcji opowie nam Grzegorz Szczygieł właściciel Ecobike Sp. z o.o.

Ireneusz Miśkowiec: Możemy śmiało stwierdzić, że po latach tułaczki po świecie marka Ecobike zakotwiczyła w Polsce na dobre. Czy ma pan jakieś nowe plany i wyzwania w związku z tym?

Grzegorz Szczygieł: Po wielu latach, a dokładniej po 11 latach. Mam przede wszystkim nadzieję, że jesteśmy w miejscu docelowym, czyli u siebie. Dzięki temu, że mamy tu możliwości dalszej rozbudowy na sąsiedniej działce, która również należy do nas, możemy stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że zostaniemy tutaj na zawsze, a przynajmniej na długie, długie lata. 

Wszystko na to wskazuje, że potrzeba zabudowy sąsiedniej działki pod magazyny może pojawić się dość szybko, a w budynku, w którym znajdujemy się aktualnie pozostaną jedynie biura i produkcja. Po 11 latach wypadało, by już gdzieś zakotwiczyć na dłużej.

Grzegorz Szczygieł - prezes EcobikeGrzegorz Szczygieł - prezes Ecobike w swoim nowym gabinecie

I.M.: Aktualna lokalizacja jest na tyle duża, obszerna, że dzisiaj trudno sobie wyobrazić, żeby mogło tu miejsca szybko zabraknąć. A pan nie ma takiego wrażenia? 

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko dla posiadaczy premium

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla posiadaczy dostępu premium. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu premium, sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszy pakiet dla siebie.