Firma Bell Sports wycofuje kask młodzieżowy Soquel

Firma Bell Sports wycofuje kask młodzieżowy Soquel
16.02.2024

Firma Bell Sports wycofuje kask młodzieżowy Soquel

 

Firma Bell Sports wycofuje swoje kaski młodzieżowe Soquel, z powodu zaczepu paska, który może się przesunąć i nie zapewnić ochrony podczas wypadku, co stanowi naruszenie federalnych przepisów Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich dotyczących kasków.

 

W USA problem dotyczy około 2425 kasków, a kolejne około 2400 sprzedano w Kanadzie. Nie podano sprzedanej ilości w Europie. Nie zgłoszono żadnych incydentów ani obrażeń. Konsumenci proszeni są o skontaktowanie się z firmą Bell Sports w celu uzyskania zwrotu pieniędzy, który można uzyskać po odcięciu pasków, a następnie przesłaniu zdjęć kasku na adres Consumersupport-bell@bellhelmets.com w celu udokumentowania zniszczenia kasku.

 

Akcja wycofania dotyczy kasków Soquel wyprodukowanych przed wrześniem 2021 rokiem. Były one sprzedawane w różnych kolorach i można je rozpoznać po wewnętrznej naklejce na kasku z nazwą modelu i „B0726Y”. Kaski mają kod daty na białej etykiecie wewnętrznej, wskazujący sierpień 2021 roku. („21/8”) lub wcześniejszy.

 

pRIYiBiKz43luVug9L-XXWxSLQcz.png

 Kaski zostały wyprodukowane w Chinach i zaimportowane przez firmę Bell, której właścicielem jest Vista Outdoor.

 

Więcej informacji: Strona CPSC | Powiadomienie Health Canada