FOX korzysta na rozkwicie e-rowerów

FOX korzysta na rozkwicie e-rowerów
05.08.2020

IRVINE, USA - Od ponad czterech dekad Fox Racing jest światowym liderem w dziedzinie odzieży ochronnej i odzieży do motocrossu i kolarstwa górskiego. W zeszłym roku Jeff McGuane, znawca branży, dołączył do marki jako CEO. „Kiedy już skupiliśmy się na przyszłości Fox, zainwestowaliśmy w talent i kulturę”.

„Pasja, z której Fox jest znany od momentu powstania firmy w 1994 roku, jest nadal centralną częścią naszej kultury biznesowej” - mówi Jeff McGuane, dyrektor generalny Fox Racing. „Jednak dla zrównoważonej przyszłości firmy potrzebujemy większej wartości dodanej. Fox zawsze dążył do tworzenia najlepszych dostępnych produktów, a aby tworzyć świetne produkty, potrzebny jest wspaniały zespół. Jestem niezwykle pewny naszego nowego zespołu i podekscytowany tym, co mamy w trakcie prac. Doświadczenie i wizja, jaką mają, wprowadzą nas w kolejny rozdział Foxa ”- powiedział McGuane.

Nowy zespół Fox Racing
Nowy zespół Fox Racing obejmuje Kelly Carioti z GM North America, który nadzoruje firmy Fox w USA i Kanadzie. Shane Wallace, który dołączył w lutym 2020 roku jako wiceprezes ds. sprzedaży w Ameryce Północnej, nadzorujący rachunki narodowe, dział sprzedaży detalicznej i wizualny merchandising. Julien Bretagne, GM Europe & International Market Development. Kevin Franks jako Global Marketing Director MTB. Chad Hilton jako VP Brand Creative and Design. Jayson Wickenkamp, ​​który niedawno awansował na VP Merchandising oraz Vanessa Celati jako VP Development of hard goods and soft goods. CFO Tanya Fischesser i Kyle Beaird jako EVP Global Operations.

Cross-over dla motocykli i MTB
Ponieważ Fox Racing zajmuje się zarówno motocrossem, jak i kolarstwem górskim, firma czerpie duże korzyści z krzyżowania obu sportów. „Motocykle i rowery elektryczne coraz bardziej się rozmywały” - mówi Jeff McGuane. „Tak, jesteśmy marką sportową i wyczynową, ale oferujemy również produkty lifestylowe związane z jazdą na rowerze. Obecnie dużą zmianą na rynku jest rozróżnienie między produktami Race, a Mass. Ta ostatnia kategoria obejmuje produkty dla stylu życia i dla tych, którzy wybierają się na mniej zorientowaną na wyścig przejażdżkę odkrywczą”.

Obecnie Fox Racing zatrudnia około 500 osób, z których 240 pracuje w USA. W Stanach Zjednoczonych dwie trzecie osób zajmuje się inżynierią produktów i marketingiem. Od 5 lat Fox Racing prowadzi swoją działalność bezpośrednio w Ameryce Północnej i Europie. „W branży zaszły duże zmiany w poprzedniej sztywnej dystrybucji. Musisz być tam, gdzie spotkasz swoich klientów, aby mówić o bezpieczeństwie i jakości naszych produktów. Dlatego stale inwestujemy w salony sprzedaży, na przykład w Niemczech”.

Model detaliczny
„Jako dostawca chcemy pomagać i rozumieć sprzedawcę” - mówi Jeff McGuane. „Detalista jest naszym najważniejszym kanałem dystrybucji i będzie nim w przyszłości. Nasza sprzedaż internetowa to mniej niż 20%. Niezależne sklepy rowerowe są ważną częścią doświadczeń użytkownika, więc muszą one dalej się rozwijać. Dlatego wspieramy ich w budowaniu sieci i zarządzaniu zapasami. W tej kwestii jest wystarczająco dużo świadomych sklepów, które widzą rozwijający się rynek i odkrywają dla siebie nowe modele biznesowe. Szybko się profesjonalizują i czerpią korzyści z integracji marek. Te nowe modele biznesowe inspirują nas i dają nam pewność co do przyszłości Fox Racing”.

McGuane dobrze rozumie, że ostatnie kilka miesięcy były punktem zwrotnym dla Foxa i jego detalistów na całym świecie. „Branża rekreacyjna odnotowała gwałtowny wzrost udziału rekreacji motocyklowej, rowerów górskich i e-MTB, zarówno wśród nowych, jak i powracających rowerzystów. Nigdy wcześniej nie było lepszej okazji do włączenia nowych użytkowników do tych sportów. Chociaż wyzwania związane z zakupami w ciągu ostatnich kilku miesięcy doprowadziły do ​​skupienia się na sprzedaży rowerów, kierowcy wybierają również odzież i akcesoria, aby wykorzystać doświadczenie marek, którym ufają, m.in. takich jak Fox ”- mówi McGuane.

Źródło: Bike Europe

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.