Francuski start-up eBikeLabs uruchomił akcję zbiorki publicznej na cele związane z ekspansją międzynarodową

Francuski start-up eBikeLabs uruchomił akcję zbiorki publicznej na cele związane z ekspansją międzynarodową
08.08.2020

GRENOBLE, Francja - francuski start-up eBikeLabs uruchomił akcję crowdfundingową na platformie Wiseed. Od czasu powstania eBikeLabs w 2015 roku grupa ponad stu osób zainwestowała 1,2 miliona euro i pozwoliła firmie zebrać łącznie ponad 3 miliony euro. Obecnie już ponad 70% obrotów eBikeLabs generowane jest na rynku międzynarodowym.

„Kampania rozpoczęła się wielkim sukcesem. W ciągu zaledwie trzech tygodni mieliśmy ponad 300 potencjalnych inwestorów, którzy wyrazili zainteresowanie naszym projektem. Dzięki tak udanemu startowi jesteśmy przekonani, że osiągniemy nasz cel ”- powiedziała Olga Korchagina.

Francuska innowacja w dziedzinie e-rowerów
eBikeLabs zostało stworzone przez Maël Bosson, by oferować operatorom mobilnym kompletne, niezawodne i dochodowej rozwiązania do zarządzania flotą rowerów elektrycznych, np. rowerów miejskich. Firmę wspierają InnoEnergy, Toyota Tsusho, Allianz oraz ADEME  (francuska agencja ds. realizacji polityki publicznej w zakresie środowiska, energii i zrównoważonego rozwoju). 

Mówiąc konkretnie, technologia eBikeLabs opiera się na inteligentnym autorskim sterowniku silnika związanym z Internetem Rzeczy (IoT), który wnosi wiele funkcjonalności. Firma stworzyła unikalny system elektronicznego blokowania rowerów elektrycznych. To opatentowane rozwiązanie umożliwia zdalne zablokowanie roweru, nawet w przypadku wyczerpania się baterii lub kradzieży baterii. W połączeniu z geolokalizacją i klasyczną stylizacją system okazuje się być bardzo dobrym rozwiązaniem antykradzieżowym.

Zdalne ustawienie ograniczenia prędkości
Startup opracował również kompleksowy serwis w aplikacji, który umożliwia diagnostykę awarii. eBikeLabs opracowało również elektroniczne ograniczenie prędkości. Dzięki połączeniu z geolokalizacją, operator może zdalnie kontrolować i regulować maksymalną prędkość każdego roweru z floty oraz monitorować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wreszcie, progresywna i spersonalizowany asystent pomaga poprawiać obsługę każdego użytkownika.

„Nasze sterowniki są obecnie używane w 500 rowerach elektrycznych za pośrednictwem prywatnych właścicieli oraz flot firmowych. Wśród naszych klientów są B2eBike, francuski producent Arcade Cycles i Pendix (tylko z oprogramowanie). Teraz chcemy rozpocząć produkcję na skalę przemysłową i umocnić naszą obecność na rynku europejskim ”- podsumowuje Olga Korchagina, kierownik ds. Marketingu i komunikacji międzynarodowej.

Informacje o finansowaniu społecznościowym Wiseed
„Wybraliśmy Wiseed, ponieważ jest to pierwsza platforma finansowania społecznościowego we Francji. Wybiera projekty, które są ważne społecznie i środowiskowo. W drodze szeroko zakrojonego audytu finansowego, wybiera solidne finansowo i godne zaufania projekty” - wyjaśnia Olga Korchagina.

Celem Wiseed jest podniesienie świadomości i zjednoczenie ponad 1000 obywateli w ciągu zaledwie kilku miesięcy przy inwestycji rozpoczynającej się od 100 euro. Środki zgromadzone na platformie crowdfundingowej zostaną uzupełnione przez tzw. anioły biznesu i banki. Celem zbiórki jest przekroczenie siedmiocyfrowej kwoty.