"Góra" rowerów w dziupli w Brzegu

"Góra" rowerów w dziupli w Brzegu
08.09.2020

Przeprowadzona przez Policję akcja miała miejsce na terenie województwa opolskiego. Już podczas wakacji brzescy Policjanci regularnie otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rowerów. Nieco później okazało się, że za zniknięciami rowerów stało trzech mieszkańców Brzegu.

Opolska Policja informuje, że zatrzymania złodziei dokonali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Pierwsze sygnały o rosnącej liczbie kradzieży rowerów, zaczęły rosnąć od początku lipca 2020 roku. Wartość skradzionych pojazdów oszacowano na ponad 20 tys. złotych.

Policjanci zabezpieczyli 80 skradzionych rowerów

Złodzieje rowerów z Brzegu. Ponad 80 skradzionych pojazdów

Sprawę kradzieży rowerów prowadzili funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Przesłuchiwali oni poszkodowanych, świadków, w oględziny miejsc zdarzeń zaangażowani byli technicy kryminalistyki.

Funkcjonariusze zgromadzili materiał, który pozwolił im wytypować prawdopodobnych sprawców. Do ich zatrzymania doszło na stacji benzynowej w Brzegu: byli to 58-latek i dwaj 29-latkowie. Policja zabezpieczyła ich dostawczy citroen – znajdowało się tam 11 rowerów, w tym pochodzące z kradzieży. Policjanci zdecydowali się na przeszukanie warsztatów i pomieszczeń gospodarczych, które należały do zatrzymanych. W trakcie czynności zabezpieczyli kolejne 79 rowerów oraz ram rowerowych. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono aż 15 zarzutów kradzieży. Rzecznik Policji Opolskiej podał, że dwóch z trzech mężczyzn będzie również odpowiadać przed sądem za posiadanie amfetaminy. Wszystkim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Brzeg

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.