Hulajnogi elektryczne w sklepie rowerowym? Dobry partner gwarantuje brak problemów

Hulajnogi elektryczne w sklepie rowerowym? Dobry partner gwarantuje brak problemów
20.07.2021

Hulajnogi elektryczne w sklepie rowerowym? Dobry partner gwarantuje brak problemów

Wg danych, które niedawno publikowaliśmy hulajnogi elektryczne i pojazdy transportu osobistego sprzedają się lepiej od rowerów elektrycznych, taka sytuacja ma miejsce między innymi we Francji.

W kontekście sklepu rowerowego i obecnej sytuacji na rynku pod względem dostępności rowerów i rowerów elektrycznych, hulajnogi wydają się być kapitalnym uzupełnieniem asortymentu i świetną okazją do ściągnięcia nowego grona klientów do sklepu rowerowego.

Nowi klienci

Klienci typowo rowerowi, tzn. pasjonaci rowerowi, zawodnicy amatorzy kolarstwa szosowego czy górskiego przestają być główną grupą klientów sklepów rowerowych już od jakiegoś czasu, sytuacja rynkowa sprawia, że wraz rowerami elektrycznymi i hulajnogami w sklepach rowerowych pojawia się cała rzesza nowych klientów, dotąd w rower w żaden sposób nie zaangażowanych. Jest to sytuacja wielce pożądana dla rynku, tak się dzieje od kilku lat i jest to proces. Wzmożona sprzedaż hulajnóg elektrycznych, to nie zasługa samych hulajnóg jako takich, to trend ogólnoświatowy, na którym jadą również rowery elektryczne. Trend związany ze zmianą sposobu poruszania się w mieście i walki o czyste powietrze, jest to trend, gdzie wyraźnie tracą samochody spalinowe na rzecz innych pojazdów, między innymi hulajnóg i innych elektrycznych pojazdów transportu osobistego.

Wyzwanie to serwis

Sondując kilka sklepów rowerowych, wydaje się, że największym wyzwaniem jest serwis hulajnóg elektrycznych. Po prostu zdecydowana większość sklepów nie jest na to przygotowana. Stąd pewne obawy przed problemami jakie może serwisowanie hulajnóg elektrycznych za sobą nieść.

Wyszliśmy naprzeciw i przeanalizowaliśmy rynek dostawców pojazdów transportu osobistego w Polsce i pod kątem obsługi serwisowej. Wyraźnie bryluje na tym tle marka Techlife z Zabrza.

Sami o sobie mówią, że mają…

 „Prawdopodobnie najlepszy serwis hulajnóg elektrycznych w Europie”

Hulajnoga Techlife

Hulajnoga elektryczna z siodełkiem Techlife L5T. Zdjęcie: Techlife

Czym powinien się charakteryzować dobry serwis producenta, aby bezpiecznie wejść we współpracę?

Łatwość współpracy, dostępność części zamiennych i dobrzy serwisanci. Zagwarantowanie tych warunków daje komfort współpracy sklepowi rowerowemu, który bez obaw o problemy techniczne może śmiało oferować produkty do sprzedaży. To wszystko ma Techlife.

Szybko i wygodnie

Szybkość obsługi serwisowej w Techlife, wydaje się lepsza od najlepszych wzorców rynku rowerowego. Wszystko odbywa się online i już za chwilę mamy kuriera u drzwi po reklamowany sprzęt.

Na wszystkie urządzenia, Techlife udziela 24-miesięcznej gwarancji, a na baterie 12-miesięcy. Gwarancja realizowana w systemie door to door.

Pojazdy Techlife nie wymagają wymiany oleju, dokonywania regularnych przeglądów oraz wypełniania karty gwarancyjnej. Do obowiązków użytkownika należy wyłącznie systematyczne ładowanie akumulatora, kontrolowanie ciśnienia w oponach oraz użytkowanie tylko w odpowiednich warunkach atmosferycznych.

Dostęp do części zamiennych

Dostęp do części zamiennych, to absolutna podstawa dobrze funkcjonującej obsługi po sprzedażowej. Techlife Dysponuje szerokim asortymentem podzespołów na miejscu w Polsce, gwarantując wszystkim użytkownikom bardzo szybką naprawę pojazdu bez długiego czasu oczekiwania, co jak wiemy z praktyki nie jest standardem.
Części do hulajnóg elektrycznych stanowią absolutny niezbędnik dla każdego sklepu oferującego właśnie te środki transportu. Musimy zdawać sobie bowiem sprawę, że nawet najsolidniejsza, najtrwalsza i najbardziej dopracowana konstrukcja z czasem po prostu się zużywa.
Kolejne pokonywane kilometry czy jazda po wymagającym terenie. To wszystko wpływa na żywotność poszczególnych części do hulajnogi elektrycznej i powoduje, że co pewien czas należy pomyśleć o ich wymianie.

Szeroki wachlarz części zamiennych TechlifeSzeroki wachlarz części zamiennych Techlife w ciągłej dostępności

Serwisanci

Firma Techlife zrzesza ludzi, którzy do swojej pracy podchodzą z pasją. Każdy serwisant w wolnym czasie również zajmuje się elektroniką, mechaniką, buduje swoje e-pojazdy oraz majsterkuje.
Dzięki takiemu zespołowi i podejściu do pracy, każdy elektryczny pojazd Techlife opuszczający serwis traktowany jest z należytą dokładnością i starannością.

Współpraca
Chcesz zdobyć nowych klientów? Zdobyć nowy rynek? Rozszerzyć portfolio produktów? W dzisiejszych czasach to niezwykle istotne elementy działania sklepu rowerowego, szczególnie wówczas, kiedy coraz więcej producentów otwiera własne salony sprzedaży dedykowane tylko jednej marce. Wszystkim chętnym możemy polecić sprawdzonego dostawcę Techlife. Kontakt pod adresem wspolpraca@techlife.pl oraz numerem telefonu +48 515 252 443, sprawdź ofertę.

Sklepy rowerowe w przyszłości

W najbliższej przyszłości czekają nas duże zmiany w dystrybucji rowerów, część z tych zmian już obserwujemy, część dopiero przed nami, a część z nich możemy podpatrywać za naszą zachodnią granicą. Chyba najgorsze w tej sytuacji dla sklepu rowerowego jest bierne obserwowanie i czekanie na to, co przyniesie czas. Bierność w tej sytuacji może oznaczać powolne dogorywanie, trzeba bowiem brać udział w tej zmieniającej się rzeczywistości i dać się ponieść tej ogromnej nowej fali.

Ireneusz Miśkowiec