JIVR – rzut oka na produkty

JIVR – rzut oka na produkty
03.08.2022

JIVR – rzut oka na produkty

 

JIVR - W tej polskiej firmie, która już w 2014 roku zadziwiła branżę rowerową swoją autorską wizją składanego roweru, następuje przełom. W ofercie JIVR do tej pory kojarzonej tylko i wyłącznie z w/w składakiem pojawiły się nowe produkty, o których wspominaliśmy również tutaj, które pozwolą nabrać wiatru w żagle i zaistnieć mocniej na rynku.

JIVR nie idzie na skróty w projektowaniu swoich produktów, a autorskie rozwiązania są doceniane przez wymagających odbiorców na całym świecie, a w szczególności na rynkach rozwiniętych.

 

JIVR Pro S

Nową ofertę stanowi między innymi JIVR Pro S, który obok składaka ma być flagowym produktem marki. Opracowanie projektu i prototypu trwało 2 lata. Rower wyposażony jest w silnik Bosch Performance Speed, wspomagany do +45km/h, a napęd na tylne koło przenosi pasek Gates, prowadzony na napinaczu własnego projektu JIVR. Za zmianę przełożeń odpowiada elektroniczna piasta Enviolo, a parametry jazdy wyświetla nam Bosch Kiox. Obowiązkowe oświetlenie to Busch & Müller.

Q3fHL114RKQv1PZeH3zKnSoFyOqx.jpg

Świeże, autorskie profile wyróżniają JIVR spośród dość monotonnej polskiej oferty rowerów elektrycznych. Zdjęcie: Veloprofit

mQ2wxPJl29REGd27WBGST0riOkA9.jpg

 

GTlYus3ycjCOse9f3Eh-C80v1pO0.jpg

"Potrzebujemy napinacz? Nie ma problemu, zrobimy." Zdjęcie: Veloprofit

 

Rower jest w trakcie procesu homologacyjnego, który ma trwać najpóźniej do końca roku, co pozwoli na jego rejestrowanie. Ta kategoria rowerów elektrycznych, a w zasadzie ten rodzaj pojazdów elektrycznych podlega wymogom rejestracyjnym i stanowi silnie rozwijającą się kategorię. Najwięcej tego typu Speed pedelców rejestruje się w krajach Beneluxu oraz Szwajcarii.

Źródło energii stanowi bateria Bosch Powertube 500Wh, co jest absolutnie wystarczającą wartością ze względu na naturalne środowisko dla tego pojazdu, jakim jest miasto.

Przedni widelec jak i cała rama to również projekt inżynierów JIVR. Rama wykonana jest z aluminium, widelec wykonany jest z włókien węglowych a na tylnym trójkącie zamocowany jest autorski bagażnik, a hamulce to czterotłoczkowe hamulce Magury.

Cena 4199 euro

 

JIVR Pro

To model dostosowany do wymogów normy PN-EN15194:2018, czyli model wspomagany do prędkości 25km/h. Wspomagany jest silnikiem Bafanga M410 z baterią 600Wh. Napęd również przenoszony jest za pomocą paska Gates, a za zmianę biegów odpowiada mechaniczna piasta Enviolo. Rama, widelec i bagażnik są identyczne jak w modelu Pro S. Hamulce to Magura MT Sport, a opony Schwalbe Allgrounder.

hH8vu0DI6-5Asu_lr-fCl1iJaiDG.jpg

JIVR Pro na ramie wspomagany do 25km/h. Zdjęcie: Veloprofit

 

1a_F-Kts_Nm_ojOJEdlNARgVybK6.jpg

Solidna i sprawdzona konstrukcja silnika Bafang M200. Zdjęcie: Veloprofit

Cena: brak danych

 

JIVR Bike

Tę serię stanowią trzy modele, są to rowery niżej pozycjonowane cenowo i zróżnicowane co do systemu wspomagania i napędu:

- JIVR Bike light z silnikiem piastowym bez przełożeń, single speed.

- JIVR Bike z silnikiem piastowym i trzy przełożenia,

- JIVR Bike Plus z silnikiem centralnym i trzy przełożenia.

x00Qn09BE2VjnU_QnwRdtWZfQY8l.jpg

W ekonomicznej ofercie zachowano ogólny design charakterystyczny dla JIVR. Zdjęcie: Veloprofit

 

We wszystkich modelach napęd przenoszony jest za pomocą carbonowego paska zębatego, silniki pochodzą od sprawdzonego w składaku dostawcy, firmy Aikema. W rowerach tej klasy hamulce hydrauliczne i inne komponenty brandowane są marką JIVR. Baterie są zbudowane na celach Panasonic i mają pojemność 630Wh.

Cena 2199 euro, 2399 euro, 2849 euro.

 

JIVR Scooters

Hulajnogi JIVR są oferowane w trzech wariantach różniących się pojemnością baterii od 6,4Ah do 12,8Ah. Ciekawostką są oferowane opcjonalnie, wymienne kolorowe platformy na których stoi użytkownik podczas jazdy.

JIVR Scooter - 6,8Ah

JIVR Scooter X - 10Ah

JIVR Scooter Plus - 12,8Ah

Nowością i czwartą hulajnogą w ofercie jest JIVR Scooter V to bardzo podobna konstrukcja, jednak z dodanym dodatkowym zawiasem i kółeczkami, które pozwalają łatwo ciągnąć za sobą hulajnogę po złożeniu. Nawiązuje ona w swojej konstrukcji do flagowego składaka JIVR.

 

2ukheqkxafAtuU3Qr4okDWB7u3pd.jpg

Tak jak w przypadku rowerów, stylistykę łatwo skojarzyć z JIVR. Zdjęcie: JIVR

 

Wśród najważniejszych cech hulajnóg JIVR należałoby wymienić:

- Specjalny układ kierowniczy
- Wymienny akumulator
- Szybkie i łatwe składanie
- Wygodna kierownica
- Błyskawiczne ładowanie (2h)
- Mocny silnik 350W,
- Potrójny układ hamulcowy
- Dzwonek półautomatyczny 
- Światła dwukierunkowe
- Programowalny wyświetlacz
- Duże koła
- Regulacja prędkości i tempomat
- Dłuższa platforma
- Stabilna i składana nóżka
- Odporność na opady i kurz
- Łatwe pokonywanie wzniesień

PPFqSLsSc-AtsvurGqT6aY-1IGDV.jpg
Wymienne platformy, to ukłon w stronę indywidualistów. Zdjęcie: JIVR 

 

JIVR Folder

To najlepszy na świecie składany, elektryczny, bez łańcucha i inteligentny rower, który pozwala czerpać korzyści z jazdy na rowerze bez żadnych kompromisów związanych ze stylem życia. Produkt już dobrze znany w branży, ale o dziwo ciągle w Polsce niezbyt popularny.

vdm94FqtAjabEgrbGO4TKoRknbEj.jpg

JIVR Folder od swojej premiery przeszedł już kilka drobnych modyfikacji. Zdjęcie: Veloprofit

 

Najważniejsze cechy:

- Bateria 8,7Ah cele Panasonic,

- Silniki Aikema,

- Napęd przenoszony za pomocą wału korbowego,

- Błyskawiczne składanie,

- Łatwość transportowania,

- Autorski, świeży design.  

 

Jak zareaguje polski rynek na nowe propozycje JIVR, czas pokaże. Z całą pewnością jednak są to konstrukcje, które bardzo dobrze reprezentują polską branżę rowerową na zewnątrz i są zauważane przez dystrybutorów w różnych częściach świata. Przyszedł czas na Polskę, a w Polsce za dystrybucję odpowiada firma Freeway OMT sp. Z o.o. z którą można się kontaktować poprzez email: kontakt@jivr.pl, www.jivr.pl.

Veloprofit