Kiedy zwykły rower, to za mało... Zestawy do konwersji od Ecobike

Kiedy zwykły rower, to za mało... Zestawy do konwersji od Ecobike
27.03.2020

Kiedy zwykły rower, to za mało... Zestawy do konwersji od Ecobike

Rowery elektryczne wrocławskiego producenta – firmy Ecobike – są dziś jednymi z najbardziej popularnych na polskim rynku. Trudno nie natknąć się na tę właśnie markę podczas zgłębiania tematu wspomaganych elektrycznie jednośladów. 

Wraz z ciągłym wzrostem zainteresowania tego typu rowerami, coraz więcej uwagi potencjalni nabywcy poświęcają zestawom do konwersji, które pozwalają cieszyć się napędem elektrycznym na „zwykłym” rowerze.

 

Silnik centralny Ecobike - do konwersji

Silnik centralny umożliwiający przebudowę zwykłego roweru na rower elektryczny

Zaletą zestawów do elektryfikacji rowerów jest przede wszystkim cena, która może zachęcić posiadaczy mniej zasobnych portfeli. W oczywistej konsekwencji odjęcia kosztów samego roweru, kwota, którą trzeba przygotować będzie znacznie niższa od sumy, którą wydalibyśmy na kompletny e-bike. Innym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na konwersję jest sentyment do swojego ulubionego roweru. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość elektryfikacji niemal każdego roweru – nie brakuje bowiem rozwiązań montażu baterii, czy silników odpowiednich dla większości typów dwóch kółek. Albo trzech...

Dla sklepów rowerowych, czy serwisów zestawy do elektryfikacji są dobrym sposobem na uzupełnienie luki w ofercie i przyciągnięcie nowych klientów. Dla wprawionego serwisanta montaż nie będzie stanowił większego problemu – na czynności, które trzeba wykonać nie składają się właściwie żadne nowe umiejętności. Rozszerzenie kompetencji w tym kierunku - w obecnych okolicznościach panujących na rynku rowerowym - może przełożyć się tylko na czysty zysk.

Ecobike także pod tym względem nie pozostaje w tyle i od lat w swojej ofercie nieprzerwanie posiada zestawy do konwersji. Co ciekawe część rozwiązań proponowanych przez wrocławską spółkę sprawdziła się już na rowerach, które produkuje.

 

Zestaw do konwersji Ecobike

Zestaw do konwersji zwykłego roweru na rower elektryczny - koło przednie

Najtańszą opcją jest zestaw z silnikiem w przednim kole i baterią umieszczaną na bagażniku, który jest w zestawie. Już za kwotę niewiele ponad dwa tysiące złotych użytkownik może poruszać się na swoim rowerze z wykorzystaniem napędu elektrycznego. 

Jednym z najbardziej popularnych zestawów, oferowanych przez Ecobike jest system z silnikiem 350W mieszczącym się w piaście tylnego koła. Występuje w dwóch wariantach – z baterią bagażnikową lub montowaną na ramie w miejscu uchwytu na bidon. Taki właśnie system znajduje się w wielu modelach rowerów elektrycznych spod znaku tej marki. Dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu i zapewnia optymalną moc w umiarkowanym terenie. Silnik jest konstrukcją coraz bardziej rozpoznawalnej na rynku rowerowym firmy BAFANG. 

Bardziej wymagający użytkownicy mogą znaleźć w katalogu Ecobike zestaw z silnikiem firmy DAPU, także w tylnym kole, i o mocy aż 750W, który zapewni mocniejsze wrażenia podczas jazdy. Taki zestaw umożliwi rozpędzenie się nawet do prędkości ponad 45 km/h*. 

 

Zestaw do konwersji o mocy 750W - koło tylne

W ofercie nie zbrakło także zestawu z silnikiem centralnym. Motor napędzający przednią zębatkę cechuje się wyższym momentem obrotowym i pozwala pokonywać nawet strome wzniesienia. Odczucia z jazdy są w tym przypadku bardziej zbliżone do naturalnych, z tą różnicą, że rozpędzamy się bez wysiłku, a napotkane górki pokonujemy bez zadyszki. Dostępny jest również w dwóch wersjach – z baterią umieszczaną na ramie lub bagażnikową. 

Zestawy do elektryfikacji rowerów oparte na technologii wykorzystywanej w w popularnych rowerach elektrycznych to rzadkość na rynku i niewątpliwa przewaga producenta z Wrocławia.

Ecobike oferuje swoim partnerom atrakcyjną marżę na zestawy do konwersji. Dealerzy mogą także liczyć na wsparcie merytoryczne i dostępność części zamiennych.

*Należy pamiętać, że po drogach publicznych i ścieżkach rowerowych nie wolno poruszać się na rowerze elektrycznym z prędkością większą niż 25 km/h.