Kiedy zwykły rower, to za mało... Zestawy do konwersji od Ecobike

Kiedy zwykły rower, to za mało... Zestawy do konwersji od Ecobike
12.03.2020

Kiedy zwykły rower, to za mało... Zestawy do konwersji od Ecobike

Rowery elektryczne wrocławskiego producenta – firmy Ecobike – są dziś jednymi z najbardziej popularnych na polskim rynku. Trudno nie natknąć się na tę właśnie markę podczas zgłębiania tematu wspomaganych elektrycznie jednośladów. 

Wraz z ciągłym wzrostem zainteresowania tego typu rowerami, coraz więcej uwagi potencjalni nabywcy poświęcają zestawom do konwersji, które pozwalają cieszyć się napędem elektrycznym na „zwykłym” rowerze.

Zaletą zestawów do elektryfikacji rowerów jest przede wszystkim cena, która może zachęcić posiadaczy mniej zasobnych portfeli. W oczywistej konsekwencji odjęcia kosztów samego roweru, kwota, którą trzeba przygotować będzie znacznie niższa od sumy, którą wydalibyśmy na kompletny e-bike. Innym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na konwersję jest sentyment do swojego ulubionego roweru. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość elektryfikacji niemal każdego roweru – nie brakuje bowiem rozwiązań montażu baterii, czy silników odpowiednich dla większości typów dwóch kółek. Albo trzech...

Dla sklepów rowerowych, czy serwisów zestawy do elektryfikacji są dobrym sposobem na uzupełnienie luki w ofercie i przyciągnięcie nowych klientów. Dla wprawionego serwisanta montaż nie będzie stanowił większego problemu – na czynności, które trzeba wykonać nie składają się właściwie żadne nowe umiejętności. Rozszerzenie kompetencji w tym kierunku - w obecnych okolicznościach panujących na rynku rowerowym - może przełożyć się tylko na czysty zysk.

Ecobike także pod tym względem nie pozostaje w tyle i od lat w swojej ofercie nieprzerwanie posiada zestawy do konwersji. Co ciekawe część rozwiązań proponowanych przez wrocławską spółkę sprawdziła się już na rowerach, które produkuje.

Najtańszą opcją jest zestaw z silnikiem w przednim kole i baterią umieszczaną na bagażniku, który jest w zestawie. Już za kwotę niewiele ponad dwa tysiące złotych użytkownik może poruszać się na swoim rowerze z wykorzystaniem napędu elektrycznego. 

Silnik Centralny do konwersji roweru na rower elektrycznySilnik centralny do konwersji roweru na rower elektryczny

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.