Kradzież roweru nie ma sensu. Blokada piasty 2Lock

Kradzież roweru nie ma sensu. Blokada piasty 2Lock
29.05.2024

Kradzież roweru nie ma sensu. Blokada piasty 2Lock

 

Comodule i 2Lock wspólnie opracowały zintegrowane rozwiązanie zabezpieczające rowery elektryczne, które łączy w sobie cyfrową użyteczność z fizyczną blokadą piasty.

 

Comodule jest znane ze swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa Internetu rzeczy (IoT) dla rowerów elektrycznych i oferuje funkcje cyfrowe, takie jak śledzenie roweru, (automatyczny) zamek cyfrowy, immobilizer napędu roweru elektrycznego i funkcje alarmu akustycznego.

 

Startup 2Lock z Regensburga wprowadza blokadę piasty jako nowe rozwiązanie dla bezpieczeństwa. Łączy w sobie dwa mechanizmy blokujące w jednej piaście: jeden, który zapobiega obracaniu się koła, czyniąc go tym samym bezużytecznym. I taki, który uniemożliwia demontaż osobom nieuprawnionym.

2Lock można zintegrować z technologią IoT Comodule poprzez połączenie magistrali CAN, dzięki czemu system blokowania można aktywować i dezaktywować jednym kliknięciem za pośrednictwem aplikacji towarzyszącej Comodule.

 

fVJ1OY3awApNyosBw3IW85Tl-eAK.png

 

Jeśli ktoś spróbuje ukraść rower, Comodule IoT wysyła do aplikacji powiadomienie o ruchu, aktywuje się immobilizer i włącza się alarm. Nawet jeśli złodziej zabierze rower, można go zlokalizować za pomocą aplikacji. Zablokowanej piasty 2Lock nie da się zdjąć bez zniszczenia koła i widelca. Skradzione koło z aktywowanym immobilizerem i zablokowaną piastą ma niewielką wartość odsprzedaży lub nie ma jej wcale, dlatego nie jest zbyt atrakcyjne dla złodziei.

 

Tobias Bergmann, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Comodule „Wierzymy, że otwarty e-system z dostawcami komponentów chętnymi do współpracy jest siłą napędową innowacji, bezpieczniejszych rowerów i lepszego doświadczenia użytkownika. Łącząc możliwości IoT i bezpieczeństwa cyfrowego Comodule z fizycznymi możliwościami 2Lock, stworzyliśmy wyrafinowaną ofertę dla bezpieczeństwa, która stanowi kolejny ważny krok w kierunku, w którym kradzież roweru stanie się bezcelowa.”

„Wraz z Comodule IoT użytkownicy mogą wygodnie zarządzać i konfigurować wszystkie swoje funkcje bezpieczeństwa, w tym 2Lock, za pośrednictwem jednej aplikacji” – dodaje dyrektor zarządzający 2Lock.

 

Rozwiązanie to będzie można zobaczyć na targach Eurobike w dniach 3–7 lipca 2024 roku na stoisku Comodule J28 w hali 8.0. Pierwsza seria produktów ma pojawić się na rynku w 2025 roku.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko dla posiadaczy premium

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla posiadaczy dostępu premium. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu premium, sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszy pakiet dla siebie.