Mavic wprowadza na rynek kolekcję okularów

Mavic wprowadza na rynek kolekcję okularów
18.06.2024

Mavic wprowadza na rynek kolekcję okularów

 

Mavic, francuski producent komponentów i akcesoriów rowerowych, najbardziej znany z kół, butów i odzieży, przedstawia swoją pierwszą kolekcję okularów rowerowych. Początkowo dostępne będą dwie oprawki z różnymi soczewkami, przystosowane do różnych warunków oświetleniowych.

 

v0yjrVNQ9i-d2-fbbQkZ-vPCs6pX.png

 

Model MVS jest wyposażony w dużą, zakrzywioną soczewkę i jest bez ramkowy u dołu, dzięki czemu zapewniają dobrą widoczność. Dzięki regulowanemu mostkowi nosowemu dopasowuje się do anatomii. Soczewki zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV oraz są hydrofobowe, aby zapewnić wyraźny obraz. Do wyboru są trzy soczewki: CAT.3 do bardzo jasnych warunków, CAT.2 jako wszechstronna soczewka do większości warunków oświetleniowych i do jazdy na rowerze górskim, a także soczewka fotochromatyczna, która automatycznie dostosowuje się do aktualnego oświetlenia.

 

MVS Aeroframe otacza szybę od góry i od dołu. Sferyczne szkło zakrywa oczy i zapewnia dobrą wentylację dzięki dwóm otworom. Kształt oprawki i zauszniki są zoptymalizowane pod kątem dopasowania do kasku i aerodynamiki. Przeszklenie dostępne są w kat. 3 oraz fotochromatyczne.

 

Mavic podaje cenę obu okularów na 79 euro, z soczewkami fotochromatycznymi kosztują 119 euro.