Mimo trudności wywołanych koronawirusem Ecobike mocno otwiera sezon 2020

Mimo trudności wywołanych koronawirusem Ecobike mocno otwiera sezon 2020
11.04.2020

Mimo trudności wywołanych koronawirusem Ecobike mocno otwiera sezon 2020


Ecobike – producent rowerów elektrycznych z Wrocławia optymistycznie rozpoczął Nowy Rok. Na początku 2020 spółka nawiązała współpracę z kolejnymi dystrybutorami na terenie Polski, ale nowi kontrahenci pojawili się także za granicą. Odnotowano także duży wzrost zainteresowania rowerami Ecobike m. in. w Finladii, Estonii oraz Słowenii. W styczniu i lutym sprzedaż utrzymywała się na zadowalającym poziomie.


Początek sezonu rowerowego nie był już jednak taki, jakiego można było po nim oczekiwać  - w Europie, a w końcu także w naszym kraju wybuchła pandemia koronawirusa, która niemal spraliżowała handel w wielu branżach – niestety w znacznym stopniu także rowerowej. 


Pomimo znacznych problemów Ecobike stara się nie stracić tegorocznego sezonu. Niedawno firma podjęła współpracę z Dolnośląską Organizacją Turystyczną, którą planuje wspierać w rozwijaniu turystyki rowerowej w regionie, w którym funkcjonuje. Wrocławski producent elektryków wspiera także aktywność związaną z rowerem w kontekście epidemii, która dotknęła wiele państw na całym świecie. 

Ecobike w wersji niebieskiej z kolekcji 2020

Ecobike Trafic blue z kolekcji 2020

- Nie można powiedzieć, że sytuacja, z którą mamy do czynienia nas nie dotyczy, ale we wszystkim należy szukać szansy i także w tym przypadku warto mówić o transporcie rowerowym, czy rekreacji rowerowej, którą lekarze w obecnej sytuacji wręcz zalecają. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, zdala od skupisk ludzi ma pozytywny wpływ na naszą odporność nie tylko w momencie panowania epidemii, ale także w ogólnym wymiarze. To oznacza, że wykorzystanie roweru, jako podstawowego środka transportu w wielu przypadkach jest nawet bezpieczniejsze od innych sposobów komunikacji. Liczymy na to, że Polaków i nie tylko przekonają te argumenty i nie będzie to stracony sezon. – Grzegorz Szczygieł, Prezes Zarządu Ecobike Sp. z o.o.


Nowa fabryka Ecobike pod Wrocławiem także nie zwalnia tempa. Oprócz realizacji dotychczasowych projektów, takich jak produkcja rowerów elektrycznych dla norweskiej marki Buddy Electric, firma podjęła współpracę podwykonawczą dla Finów, a także dla dużej sieci sklepów sportowych w Polsce. 

Ecobike Trafic White

Ecobike Trafic White z kolekcji 2020


O tym, że pasjonaci e-rowerów z Dolnego Śląska nie mają zamiaru odpuszczać świadczy także nowy model roweru – Ecobike Traffic pojawi się w sprzedaży już w maju. Będzie to zupełnie nowa odsłona miejskiego elektryka w przystępnej cenie, dostępna w różnych kolorach i rozmiarach. Mieszczucha dla siebie doczekają się wreszcie mężczyźni, ponieważ Traffic będzie występował także w obliczu męskiej ramy. Nowość Ecobike’a to następca znanej od wielu lat na rynku serii miejskich elektryków City. Model bazuje na podobnej, sprawdzonej przez lata technologii, ale w zupełnie odmienionej stylistyce. Napęd w dalszym ciągu będzie opierał się na jednostce od lat stosowanej i dopracowywanej przez Ecobike – silniku zlokowalizowanym w tylnej piaście od firmy BAFANG. 

Nowością, z której także od tego sezonu użytkownicy Ecobike będą z pewnością zadowoleni są nowe baterie wykorzystujące technologię Smart BMS. Jest to system, który zarządza funkcjonowaniem baterii, w taki sposób, aby pracowała możliwie najbardziej wydajnie poprzez równomierne naładowywanie oraz rozładowywanie poszczególnych ogniw. Teraz system zarządzania baterią będzie nie tylko monitorował bieżącą pracę baterii, ale stale zapisywał poszczególne pomiary, co przełoży się na jeszcze bardziej efektywne działanie baterii oraz usprawni procesy serwisowe. 

Źródło: Veloprofit/Ecobike

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.