Nowa Orbea Oiz - stworzona by latać

Nowa Orbea Oiz - stworzona by latać
04.11.2022

Nowa Orbea Oiz - stworzona by latać

Informacja proasowa

 

Przejmij kontrolę. Nie akceptuj kompromisów. Oiz nie jest rowerem trailowym; to wyścigowy XC 120 mm, który wygląda równie dobrze, jak jeździ. Nowoczesna geometria i sprytne zawieszenie, zaprojektowane od początku dla skoku 120 mm, zapewnia dodatkową zabawę podczas każdej jazdy bez uszczerbku dla wagi i wydajności. Mówiąc najprościej, Oiz to najszybszy rower XC, który opuścił fabrykę Orbea od ponad 180 lat.


Nie można pokonać czegoś, co jest wyjątkowo proste
Usunięcie wszystkiego, co jest zbędne i dodanie tylko funkcji poprawiających jazdę, oznacza, że rama ważąca 1740 g jest jedną z najlżejszych ram do XC. Niewielka waga jest kluczem do szybkiego roweru XC, a nieustanne dążenie do najprostszych rozwiązań oznacza, że Oiz nie potrzebuje kompromisów nigdzie indziej, aby to osiągnąć.

 

mmD7TFUBsiqaTZ-EeGj4HHyyXxFM.jpg

Proste rozwiązania są najlepsze. Zdjęcie: Orbea


Kontrola, nie kompromis
Oiz od samego początku zaprojektowano pod skok 120 mm, co pozwala zoptymalizować geometrię i kinematykę, eliminując wiele tradycyjnych kompromisów w
rowerach XC o dłuższym skoku.
Szybszy i dający więcej radości na zjazdach oraz lżejszy i wydajniejszy na podjazdach, Oiz to bezkompromisowa maszyna do XC, ale to nie znaczy, że nie jest fajna.

 

iTV_mKiQYXqgjWYVLDtvj4Gz4B_2.jpg

Nowa geometria opracowana dla skoku 120mm. Zdjęcie: Orbea

 


Anatomia szybkości
Aby rower miał błyskawiczny refleks i wydajność prawdziwego roweru wyścigowego XC, musi być lekki i sztywny. Struktura ramy Powerspine zwiększa sztywność w obszarach o dużym naprężeniu i usuwa materiał w innych miejscach, podczas gdy tylny trójkąt bez zawiasów ufo zmniejsza wagę i elastyczność, co oznacza, że Oiz jest lżejszy i sztywniejszy niż kiedykolwiek.

Źródło: Polsport