Nowe DEORE XT i DEORE z technologią LINKGLIDE

Nowe DEORE XT i DEORE z technologią LINKGLIDE
29.04.2021

Nowe DEORE XT i DEORE z technologią LINKGLIDE

Płynne i bezproblemowe działanie, które trwa i trwa…

Dzisiaj oficjalnie kończy się embargo informacyjne na dwie nowości Shimano. Witamy się ze zmniejszonym zużyciem układu napędowego! Dzięki SHIMANO DEORE XT i DEORE z technologią LINKGLIDE będziemy mogli cieszyć się jazdą na rowerze przy dużych, wieloletnich przebiegach i rzadszym serwisowaniem i zmniejszonym zużyciem - bez obaw o konieczność wymiany lub naprawy komponentów.

Wraz z szybkim rozwojem rowerów elektrycznych i różnych stylów jazdy „trwałość układu napędowego” stała się gorącym i istotnym tematem. W Shimano zauważono, że wielu użytkowników jeździ na tym samym biegu przez długi czas. Doprowadza to do nadprzeciętnego zużycia. Zmiana biegów - i jazda na rowerach elektrycznych pod wpływem momentu obrotowego jeszcze bardziej zmniejszyła osiągi układu napędowego.

YTqap2LxMrVvBRwgkZS-KNPe8XwC.jpg

Dla użytkowników rowerów elektrycznych to wyjątkowo bardzo dobra wiadomość

 

Aby rozwiązać ten problem, zaprojektowano i opracowano nową technologię LINKGLIDE, której celem jest zmniejszenie zużycia układów napędowych. Rezultatem jest nowa era trwałych, trwalszych układów napędowych, które zapewniają płynną zmianę przełożeń, z której słynie firma SHIMANO. Jednocześnie poprawiliśmy ogólną wydajność każdego komponentu i co za tym idzie, poprawiliśmy czystą przyjemność z pedałowania.

DEORE XT (prędkość 1x11) i DEORE (prędkość 1x10) z nową technologią LINKGLIDE są przeznaczone do szerokiej gamy rowerów i różnych stylów jazdy, ale szczególnie nadają się do rowerów elektrycznych o wysokim momencie obrotowym.

 

Wypróbowana i zaufana technologia

Technologia LINKGLIDE opiera się na technologii HYPERGLIDE + - preferowanej przez sportowców i zawodników, którzy cenią szybką zmianę biegów i mniej gramów na pokładzie. Układy napędowe LINKGLIDE zostały specjalnie zaprojektowane, aby były trwalsze, a jednocześnie zapewniały płynną i zdecydowaną zmianę biegów - wraz z doskonałymi wrażeniami z pedałowania.

Pod nazwą LINKGLIDE

DEORE XT i DEORE z technologią LINKGLIDE zostały gruntownie zaprojektowane, dla znacznego zmniejszenia codziennego zużycia. Zoptymalizowano profil zębów dzięki czemu, łańcuch w rowerze będzie zawsze na miejscu - i będzie trzymał łańcuch z dystansem od innych elementów i do tego znacznie dłużej eksploatowany bez konieczności częstego serwisu. System zapewnia także płynniejszą zmianę biegów, zrzucanie i wrzucanie oraz mniejsze wstrząsy odczuwalne na pedałach – a szczególnie przystosowanych do szybkiego przyspieszania i zwalniania rowerów elektrycznych.

wgico2BiChIQLUpoyz4GoSauSHmO.png

Nowa estetyka Shimano

Po co te zmiany?

DEORE XT i DEORE z technologią LINKGLIDE nie są kompatybilne z innymi układami napędowymi SHIMANO. Dlatego należy zmienić cały układ napędowy LINKGLIDE: kasetę, tylną przerzutkę, manetkę zmiany biegów i (opcjonalnie) łańcuch. Jednak nie tylko zapewni to płynną zmianę biegów i wydajność pedałowania przez wiele lat, ale pomoże zachować wartość roweru i sprawić, że będzie wyglądał jak nowy. Ponadto będzie wymagać mniej konserwacji.

Rekreacja czy zawody?

Użytkownik jeżdżący na co dzień, który chce cieszyć się wygodnymi podróżami przez długie lata? Powinien wybrać LINKGLIDE. Jazda sportowa i wyścigi? Wybierasz HYPERGLIDE +.

Lekkie czy trwałe?

Układy napędowe HYPERGLIDE + są specjalnie zaprojektowane, aby były lekkie. W końcu kilka gramów mniej może zrobić różnicę. LINKGLIDE jest trochę cięższy, ale trwalszy, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości roweru. Stworzony, aby przejść o krok dalej, wymaga mniej konserwacji, a także zachowuje większą wartość przez lata.

DXCohkjG4Y-zNtvS_ZDcg60XVczr.jpg

Rygorystyczne testy dowiodły, że LINKGLIDE jest 3x trwalszy niż HYPERGLIDE.

Szybsza czy płynniejsza zmiana biegów?

W wyścigu liczy się każda sekunda. Technologia HYPERGLIDE + zapewnia wydajną, precyzyjną zmianę biegów w każdych warunkach jazdy. Jeśli jednak nie ścigasz się z czasem, ale doceniasz przyjemną jazdę, LINKGLIDE zapewni wysublimowaną zmianę biegów i wygodne pedałowanie - nawet gdy zmieniasz bieg pod górę. Nowicjusze w świecie rowerów elektrycznych, którzy wciąż uczą się technik zmiany biegów, również skorzystają ze wszystkiego, co ma do zaoferowania LINKGLIDE.

 

Od lata 2021 kilka dużych marek wprowadzi rowery z naszymi nowymi układami napędowymi.

Źródło: Shimano Japan