Nowe komponenty i więcej danych w systemie Rock Shox Flight Attendant

Nowe komponenty i więcej danych w systemie Rock Shox Flight Attendant
13.03.2024

Nowe komponenty i więcej danych w systemie Rock Shox Flight Attendant

 

System automatycznego zawieszenia Rock Shox Flight Attendant został przeprojektowany tak, aby jeszcze lepiej dostosowywać się do warunków panujących na szlakach dzięki nowym komponentom i bardziej kompleksowo przetworzonym danym.

 

Wykorzystując technologię bezprzewodową SRAM AXS, system bezprzewodowo zbiera dane z komponentów i automatycznie dostosowuje zawieszenie idealnie do aktualnej sytuacji - ponad 1000 razy w ciągu 90 minut zawodów XC. Oznacza to, że zawodnik nie musi się martwić o ustawienia i może po prostu skoncentrować się na szybkiej jeździe.

 

VLqtnPQq5OfRfnE6dtQ_sX3vwRxF.png

Nowe narzędzie Adaptive Ride Dynamics

 

Dzięki nowym komponentom system otrzymuje teraz jeszcze więcej danych, a Rock Shox dostosował także algorytm, dzięki czemu system podejmuje jeszcze lepsze decyzje, a rower pracuje wydajniej – wyjaśnia amerykańska marka. Wykorzystywane są dane dotyczące szlaku i preferencje rowerzysty, a dzięki nowemu narzędziu Adaptive Ride Dynamics zawodnik może zaprogramować różne poziomy wydajności, po których ustawieniu układ zawieszenia jest dostrajany w pożądany sposób: Na poziomie sprintu system przechodzi w tryb blokady. W pozycji, gdy moc wyjściowa znajduje się w strefie dużej mocy, Adaptive Ride Dynamics dostosowuje zawieszenie bardziej efektywnie, gdy moc wyjściowa spada w strefie średniej mocy, Adaptive Ride Dynamics zapewnia równowagę pomiędzy komfortem i wydajnością, a w strefie małej mocy, podczas spokojnej jazdy system Adaptive Ride Dynamics zapewnia komfort.

 

Nowe komponenty

Nowe elektroniczne 3-stopniowe tłumienie uczy się na podstawie danych dotyczących jazdy i natychmiast przełącza się między trzema pozycjami otwarte, pedałowanie i blokada. Kompatybilny z SID SL D1+ (2024+), SID D1+ (2024+). Moduł sterujący SID lub SID SL (dostosowany do widelca) i nowy amortyzator Charger Race Day 2 są dostępne osobno.

 

Nowe widelce XC SID SL Ultimate Flight Attendant i SID Ultimate Flight Attendant mają już zainstalowany trzystopniowy stopień kompresji, Race Day 2 Flight Attendant. Odbicie jest regulowane niezależnie.

 

 

0vIip-70CZwb81VbMeclbQkJB4o0.png

SID SL Ultimate. Zdjęcie: Rock Shox

SID SL Ultimate 

Sprężyna: DebonAir

Rozmiar koła: 29"

Skok: 100 mm, 110 mm

Offset: 44 mm (29 cali)

Waga: 1480 g

Sugerowana cena detaliczna: 1499 euro

 

SID Ultimate:

Sprężyna: DebonAir+

Rozmiar koła: 29"

Skok: 120 mm

Offset: 44 mm (29 cali)

Waga: 1624 g

Sugerowana cena detaliczna: 1599 euro

 

Dumper SIDLuxe Ultimate Flight Attendant uzupełnia szybkie zawodnicze zawieszenie. Posiada również trzystopniowy stopień kompresji z pozycjami: Otwarty, pedałowanie i blokada z tłumieniem RL3 Flight Attendant.

 

 

PuLJJ5Bm_XJBNKVNGSp5ESaI6GLj.png

SIDLuxe Ultimate. Zdjęcie: Rock Shox

 

 

Sprężyna: Solo Air lub DebonAir

Waga: 349g

Sugerowana cena detaliczna: 949 euro

 

omsi6p9fhALscCPTLeyZYEFWOV5A.png

 

Aplikacja SRAM AXS umożliwia dostosowanie ustawień całego systemu AXS, w tym także:

 

Tworzenie profilu roweru

Personalizacja kontrolerów

Dostosowanie ustawień trybów

Przegląda i edycja stref wydajności dla Adaptive Ride Dynamics

Kontrola stanu naładowania akumulatora

W razie potrzeby aktualizacja oprogramowania sprzętu.