OOLAB. Badania i doświadczenia Orbea

OOLAB. Badania i doświadczenia Orbea
22.05.2024

OOLAB. Badania i doświadczenia Orbea

 

Orbea jako firma złożona z pasjonatów i kreatywnych inżynierów ma jasny cel:

"Opracowywać wyjątkowe rowery o wysokiej wydajności dla zapalonych rowerzystów takich jacy oni sami jesteśmy. Chcemy podnosić poziom wrażeń z jazdy, niezależnie od tego, czy oznacza to szybszą, dalszą przejażdżkę, czy po prostu większą przyjemność.”

W Orbea stale pracuje się nad kolejnymi generacjami rowerów, do czego potrzebują także przestrzeni do odkrywania nowych rozwiązań i tworzenia technologii przyszłości. Dlatego w Orbea stworzono projekt OOLab, który pozwala nam na swobodne eksperymentowanie.

 

8mhTtOcJjJ2sUuzHP1IHOR-sHEfK.jpg

 

 

Dział kreacji

OOLab to skrót od słów “Orbea” i “Optymalizacja”. Podwójne „O” jest też jednak interpretowane jako symbol nieskończoności, który doskonale oddaje nieograniczony charakter badań Orbea. To przestrzeń, w której eksperymentują bez niezbędnej potrzeby sukcesu, miejsce, w którym jedynym celem jest nauka i pokonywanie ograniczeń. Można pomyśleć o OOLab jako o dziale kreacji, w którym można zbadać wszystko, co jest wystarczająco interesujące do zbadania.

 

qKmfnHXE3Ljftv46TEwNQTP5fzLX.jpg

 

RnYKjgwcEfFlfIO3ODTrqrCwQerZ.jpg

 

 

Pasja poddawana testom

Oddzielając projekty OOLab od rozwoju konkretnego modelu roweru, tworzy się przestrzeń, w której zespół i kluczowe marki partnerskie mają swobodę uwalniania swojej kreatywności i pasji do odkrywania.

OOLab to także miejsce, w którym skupia się wykwalifikowanych testerów, zawodników i ambasadorów, aby testować nowe pomysły w prawdziwym świecie i maksymalnie wykorzystywać nowe rozwiązania na szlakach, drogach i torach wyścigowych.

 

zkpY0_zWWo7mYskyJlH1ejG8RoNp.jpg

 

x94YNMoMpilHS-X_bNNqXy-sjXwm.jpg

 

„Przetestuj, dostosuj, zakończ i spróbuj ponownie…. i tak w kółko”

Projekt OOLab zaczyna się od pomysłu. Może to być problem, który należy rozwiązać, lub dostrzegana szansa na podniesienie jakości jazdy. Zazwyczaj pierwsze kroki stawiane są w laboratoriach, które stworzono w fabryce w Kraju Basków, wyposażonej w niestandardowy sprzęt testowy.

Pasja do kolarstwa nie rozwija się wyłącznie w laboratoriach; w tym celu przenosi się pomysły do ​​realnego świata, gdzie są dopasowywane do odczuć i wrażeń z jazdy, szukając tej magicznej iskry, która sprawi, że ​​jazda staje się lepsza.

 

JjvTc1b6tEp-zJlb55jBPil4rXXz.jpg

 

Nie wszystkie pomysły się sprawdzają; tylko te najlepsze zostaną zastosowane w przyszłym rowerze Orbea.

 

flahgq692aDe-3sIw5VKr1hFDm4k.jpg