Opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 wchodzi na rynek po debiucie na podium w pucharach świata

Opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 wchodzi na rynek po debiucie na podium w pucharach świata
29.06.2021

Opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 wchodzi na rynek po debiucie na podium w pucharach świata

Linia Scorpion XC RC poszerza się: opona dedykowana do wyścigów, jest teraz dostępna również w wersji 2.4, aby dostosować się do nowego trendu stosowania szerszych felg.

Zawodnicy na oponach dostarczonych do partnerskich zespołów Pirelli osiągnęła już znaczące wyniki w Pucharze Świata.

Wprowadzona na rynek w 2020 roku opona Scorpion XC RC to opona przeznaczona do zawodów i stworzona do radzenia sobie w zróżnicowanym terenie, takim jak te, które zwykle spotyka się na nowoczesnych olimpijskich trasach cross-country. Opona sprawdza się zarówno na sztucznych, jak i naturalnych nawierzchniach, zarówno na zwartych, jak i najbardziej miękkich podłożach.

Dedykowana jest doświadczonym kolarzom, którzy szukają maksymalnej prędkości podczas wyścigu, Scorpion XC RC jest teraz dostępny zarówno w klasycznej wersji 29x2,2 jak i nowej szerszej 29x2,4. Ponadto nowy rozmiar oferowany jest w wersji LITE, dla tych, którzy szukają maksymalnej redukcji wagi, oraz w wersji ProWALL dla tych, którzy szukają większej ochrony na bokach opony i większej stabilności podczas pokonywania zakrętów. Nowy Scorpion XC RC jest dostępny w wersji Team z żółtym logo.

Pirelli Scorpion 2.4 XC RCPirelli Scorpion 2.4 XC RC

Obecny trend szerszych felg i rosnące wymagania na nowoczesnych torach XCO skłaniają kolarzy do wybierania rowerów o dużych możliwościach (obecnie wszystkie są z pełnym zawieszeniem). W rezultacie kolarze wybierają opony o większej objętości powietrza, które pozwalają na większe prędkości na zjazdach, podjazdach i nierównym terenie. Dlatego też rozmiar 2.4 został opracowany przez Pirelli zgodnie z obowiązującymi standardami, aby pasować do felg o większej szerokości wewnętrznej.

Podobnie jak w przypadku wszystkich opon Pirelli, nowy Scorpion XC RC 2.4 przeszedł rygorystyczne testy terenowe: opinie zespołu TREK-PIRELLI, który posiada tę oponę od początku sezonu, były fantastyczne.

Ponadto nowa opona już zajęła podium w Pucharze Świata: Ondrej Cink (drużyna Kross Orlen) był drugi zarówno w XCO, jak i na krótkim torze w Leogang (A), a młody Vlad Dascalu w swoim pierwszym pełnym sezonie w kategorii Elite, zajął 5 miejsce w tym samym wyścigu w Leogang.

hKdH2F8AnEFQeE7ekkqwUrU3yXyn.png

Nowa opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 jest dostępna w cenie 59,90 € / 54,99 £ / 74,90 $