Polski producent rowerów ROMET napędza polskich Olimpijczyków w czasie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Polski producent rowerów ROMET napędza polskich Olimpijczyków  w czasie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu
10.07.2024

Polski producent rowerów ROMET napędza polskich Olimpijczyków w czasie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Informacja prasowa

 

Kilkadziesiąt rowerów elektrycznych, górskich, crossowych i graveli przekazał ROMET Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Nasi sportowcy będą mogli korzystać z nich na terenie obiektów olimpijskich we Francji, a w szczególności w wiosce olimpijskiej. To wyraz wsparcia dla rodzimych sportowców oraz podkreślenia, że rower w Polsce już teraz jest popularnym i ekologicznym środkiem transportu, a ROMET jako lider rynku w Polsce przewodzi rowerowej rewolucji jaka ma miejsce na rynku rowerów elektrycznych i konwencjonalnych. ROMET ułatwi Olimpijczykom komunikację między obiektami sportowymi oraz będzie aktywnie promował polską kulturę rowerową, dzięki której w całej Europie można realnie zmniejszać ślad węglowy.

 

FDjm8S3IKF8GfOkDipz6ouv3NuvH.jpg

Dwukrotny złoty medalista Tomasz Majewski. Zdjęcie: Romet

 

Ambasadorem akcji został dwukrotny złoty medalista Tomasz Majewski, którego osiągnięcia i walka o najlepsze lokaty mogą być dla wielu osób inspiracją i motywować do przekraczania własnych granic i możliwości. Nasz medalista, który w Paryżu sprawował będzie funkcję szefa polskiej misji olimpijskiej, przy okazji zachęcał będzie do aktywnego spędzania czasu i dbania o swoje zdrowie i kondycję.

Rowery zostały spersonalizowane specjalnymi naklejkami z logo TeamPL, aby można je było łatwiej identyfikować innym reprezentacjom narodowym. Dodatkowo model przygotowany dla Tomasza Majewskiego został spersonalizowany imiennie.

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, polski producent wyposaży sportowców także w kaski, akcesoria rowerowe typu zapięcia czy podpórki oraz narzędzia serwisowe. Po zakończeniu igrzysk olimpijskich ROMET przekaże rowery również polskim Paralimpijczykom. ROMET po raz kolejny udowadnia, że jest zaangażowany w rozwój polskiego sportu, a także wspiera i kibicuje naszym reprezentantom w walce o olimpijskie medale.

Od ponad 75 lat rowery ROMET są obecne w życiu wielu pokoleń kolarzy i rowerzystów, a szereg modeli zyskało miano kultowych. Marka ROMET to dzisiaj synonim najwyższej jakości, dobrego designu oraz niezawodności. Teraz przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich we Francji ROMET z dumą ogłasza, że będzie z pełną mocą wspierał zmagania polskich sportowców na olimpijskich arenach. Polscy sportowcy oraz kadra Polskiego Komitetu Olimpijskiego będą mogli korzystać z rowerów ROMET podczas pobytu na terenie obiektów olimpijskich.

– ROMET jest obecny w życiu Polaków od pokoleń. Najlepsi sportowcy na naszych rowerach zdobywali medale podczas międzynarodowych wyścigów. Sportową rywalizację mamy w genach, dlatego z dumą wspieramy polskich sportowców, wspomagając ich w komfortowym i ekologicznym przemieszczaniu się pomiędzy obiektami olimpijskimi. Ekologia to siła napędowa naszej działalności. Produkując rowery, staramy się minimalizować nasz wpływ na środowisko naturalne, wykorzystując materiały przyjazne dla środowiska i wprowadzając innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wierzymy, że rower jest nie tylko doskonałym środkiem transportu, ale również symbolem ekologicznego stylu życia, który promujemy zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkim sportowcom życzymy sukcesów i zdobycia wymarzonych medali oraz przeżywania niezapomnianych wrażeń podczas zbliżających się igrzysk olimpijskich – powiedział Wiesław Grzyb, prezes ROMET.

Rowery ROMET powstają w polskiej fabryce, która jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Dzięki odważnym i przemyślanym decyzjom właściciela, firma dynamicznie się rozwija, utrzymując niekwestionowaną pozycję lidera rynku oraz wprowadzając innowacje w fabryce oraz w obszarze produktów i technologii.

 

O Grupie ROMET

ROMET jest największym producentem rowerów w Polsce oraz jednym z najważniejszych producentów rowerów w Europie. To firma rodzinna ze 100% polskim kapitałem. ROMET jest liderem w branży jednośladów z ponad 75-letnią tradycją. 

ROMET w swojej ofercie posiada rowery z segmentu rowerów elektrycznych, górskich, gravelowych, szosowych, trekkingowych, crossowych oraz miejskich. Rowery tej marki są symbolem jakości, niezawodności i nowoczesności. Aktualnie rowery z fabryki ROMET dostępne są w blisko 700 sklepach partnerskich, na stronie internetowej oraz w salonach należących do Grupy ROMET działających pod marką PROROWERY. Rowery ROMET sprzedawane są na 50 rynkach na świecie. 

Fabryki ROMET zlokalizowane są w Podgrodziu k/Dębicy oraz Jastrowiu, a także w Kowalewie, gdzie znajduje się centrum logistyczne. Ramy rowerów ROMET są produkowane w zrobotyzowanej fabryce w Podgrodziu, która wykorzystuje najnowsze światowe technologie. Siedziba główna Grupy ROMET znajduje się na Podkarpaciu.