ROCK MACHINE – od dni w Garażu do popularności w 29 krajach

ROCK MACHINE – od dni w Garażu do popularności w 29 krajach
13.05.2021

ROCK MACHINE – od dni w Garażu do popularności w 29 krajach

ROCK MACHINE to marka należąca dziś do jednego z największych czeskich producentów rowerów Bike Fun International Ltd. (BFI). Jej historia zaczęła się 26 lat temu w garażu, gdzie za sprawą entuzjastów szybkich zjazdów powstał pierwszy rower enduro tej marki. Górna i średnia linia rowerów ROCK MACHINE już od 2004 roku były produkowane przez BFI, a w 2009 roku koncern wykupił markę i stał się jej wyłącznym właścicielem.

Rock Machine to nie tylko enduro

Słynąc przede wszystkim z niezawodnych maszyn zjazdowych, ROCK MACHINE wielokrotnie prezentowała się na podium imprez enduro klasy ogólnoeuropejskiej, jak i światowej. Dzięki temu zdobyła renomę wśród zjazdowców i wielbicieli wymagającej jazdy górskiej.

bChobujUCTX5YhXeZ9b_XXWF_VVk.jpg

Zjazdowy charakter marki jest jednoznacznie kojarzony w środowisku. Kolekcja rowerów Roch Machine znacznie wykracza poza Downhill. Zdjęcie: Rock Machine

Bazując na wieloletnim doświadczeniu marka tworzy nie tylko modele MTB, ale również rowery trekkingowe i crossowe; szosowe, włącznie z bardzo popularnymi w ostatnim czasie gravelami; rowery dziecięce oraz coraz częściej kupowane rowery elektryczne. Ramy modeli projektowane są przez inżynierów fabryki, a testowane przez zawodniczki i zawodników ze światowej czołówki.

Kolekcja obejmuje zarówno rowery wysoko technologiczne, przeznaczone dla wymagających sportowców, jak i bardziej dostępne cenowo, skierowane do osób preferujących kolarstwo rekreacyjne. Niezależnie od kategorii cenowej producent oferuje 5-letnią gwarancję na każdą ramę.

-Gb8Mtq-Jzt1AevQqwu-OVbgMtoI.jpg

Spawanie aluminium wymaga specjalnych uwarunkowań. Zdjęcie: Rock Machine

 

Dobrze przemyślane rowery dla najmłodszych

Dzięki własnej produkcji części i akcesoriów ROCK MACHINE tworzy bardzo ergonomiczne i dobrze przemyślane rowery również dla najmłodszych wielbicieli dwóch kółek. Inżynierzy skupiają się na zmniejszeniu wagi i tworzeniu maksymalnie łatwych w obsłudze modeli dziecięcych. Zbędne elementy wyposażenia są usuwane, zaś korby, mostki, rury podsiodłowe i inne elementy osprzętu produkowane przez fabryczną markę ONE dostosowywane są do wzrostu i wagi małych kolarzy. Co roku latem prezentowane są nowe kolekcje, które różnią się przede wszystkim ulepszoną technologią, a nie tylko malowaniem ramy.

1PA1jjtJc5cP2zG97_3vNdUwgJVg.jpg

Projektowanie i produkcja, znajdują się tuż za naszą południową granicą. 

Rock Machine zdobywa kolejne rynki

Produkty BFI dostępne są obecnie w 29 głównie europejskich krajach, a ROCK MACHINE wciąż podbija serca kolejnych cyklistów. Na polskim rynku marka pojawiła się oficjalnie dopiero w 2020 roku dzięki Trebiada Sp. z o.o., znanej m.in. z dystrybucji marki SUPERIOR, również będącej własnością BFI. Dzięki niezawodnej jakości i wyróżniającym się wśród przeważnie minimalistycznej i szaro-czarnej konkurencji malowaniom ROCK MACHINE szybko zdobywa nowych zwolenników i umacnia pozycje na naszym rynku.

Z pełnym asortymentem marki można zapoznać się na stronie internetowej: https://rockmachine.us/pl

Źródło: Rock Machine