Romet - 700 punktów sprzedaży

Romet - 700 punktów sprzedaży
13.03.2024

Romet - 700 punktów sprzedaży

Informacja prasowa

 

W nowym sezonie rowerowym Grupa ROMET stawia na bezpieczeństwo rowerzystów oraz rozwój sieci sprzedaży, w tym największej multibrandowej sieci salonów rowerowych – Prorowery
 

U progu nowego sezonu lider rynku rowerowego, Grupa ROMET stawia na rozwój sieci sprzedaży, która już teraz liczy blisko 700 punktów, w tym 39 multibrandowych salonów działających pod marką PROROWERY. W ostatnich tygodniach dołączyły do niej kolejne sklepy na Mazowszu i Śląsku, a w tym tygodniu zostanie otwarty nowy salon w Lublinie. Grupa ROMET nie zwalnia tempa i planuje dalszą ekspansję, wykorzystując wzrost zainteresowania rowerami – szczególnie elektrycznymi, które stają się codziennym środkiem transportu.

 

Dzisiejszy konsument wybiera świadomie i docenia indywidualne podejście. Najwyższa jakość musi iść w parze z wyjątkowym doświadczeniem zakupowym. Dlatego też Grupa ROMET stawia na sprzedaż bezpośrednią. Klienci w salonach PROROWERY odnajdą szeroki wybór produktów, profesjonalny serwis i fachowe doradztwo. Celem inwestycji w rozwój sieci sprzedaży w Polsce jest zapewnienie łatwego dostępu do wysokiej jakości sprzętu rowerowego, przy jednoczesnej chęci podtrzymywania relacji z klientami. Salony to idealne miejsca do przetestowania wybranego modelu czy uzyskania porad w kwestii doboru niezbędnych akcesoriów. W sklepach tkwi także ogromny potencjał do budowy społeczności rowerowej. Organizacja wydarzeń rowerowych – takich jak warsztaty serwisowe, prezentacja nowości czy grupowe wyprawy rowerowe – to coraz częściej elementy, na które mogą liczyć konsumenci.

 

- Grupa ROMET jest doskonale przygotowana na kolejny sezon rowerowy, a odzwierciedleniem tego jest rozwój sieci sprzedaży oraz przełomowa kolekcja rowerów ROMET 2024. Wiemy, że wielu klientów chce skorzystać z możliwości przetestowania roweru przed zakupem i oczekuje kompleksowej obsługi. Rozumiemy te potrzeby i odpowiadamy na nie z pełnym zaangażowaniem. Niezwykle cieszy mnie fakt, że nasze salony zwiększają dostępność rowerów oraz pozwalają łączyć zakupy przez internet z bezpośrednim kontaktem. Mieszkańcy zarówno dużych, jak i mniejszych miast na terenie Polski mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty produktów, serwisu sprzętu oraz profesjonalnego doradztwa, a także atrakcyjnych akcji, które promują bezpieczeństwo rowerzysty. Indywidualne podejście ekspertów, ich wiedza i doświadczenie to bezcenna wartość, której nie da się zastąpić – mówi Wiesław Grzyb, prezes ROMET.

 

Bezpieczeństwo rowerzystów

Bezpieczeństwo rowerzystów, to przy rosnącej popularności tego środka transportu temat bardzo istotny i wciąż zyskujący na znaczeniu. Konieczna jest rozbudowa bezpiecznej infrastruktury, użytkownicy zaś powinni zadbać o wyposażenie poprawiające ich bezpieczeństwo takie jak kask, odzież z odblaskami czy oświetlenie. Trwająca obecnie akcja dostępna w całej sieci partnerskiej ROMET oraz w sieci salonów rowerowych PROROWERY doskonale wpisuje się w ten trend oraz strategię biznesową, której celem jest właśnie bezpieczeństwo rowerzystów oraz budowanie relacji z konsumentami.

 

Stąd też jeszcze w tym tygodniu ruszy akcja, w ramach której wszyscy klienci, którzy do 30 kwietnia wykonają wiosenny przegląd roweru dowolnej marki w sieci punktów dealerskich ROMET, oraz zarejestrują imienny dokument sprzedaży na stronie akcji, otrzymają kod rabatowy o wartości 100 zł na zakupy na stronie romet.pl. Kwotę tę można przeznaczyć na dowolne produkty dostępne na stronie w tym na zakup kasku czy oświetlenia, ale także wybrać nowe zabezpieczenie samego roweru. Podobna akcja prowadzona jest w sieci sklepów PROROWERY. Każdy, kto do końca marca wykona w takim sklepie wiosenny przegląd roweru dowolnej marki, otrzyma voucher o wartości 100 zł na zakup akcesoriów rowerowych. W każdym z salonów PROROWERY dostępne są dodatkowe, liczne akcje promocyjne, o które warto pytać doradców w sklepach.

 

Tradycja i innowacje

Bezpieczeństwo to jednak przede wszystkim wysokiej jakości rower pochodzący od wiarygodnego producenta z wieloletnim doświadczeniem. Na początku sezonu rowerowego wyraźnie widać trend, w którym Polacy chętnie wybierają polskich producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość i łatwo dostępną sieć serwisową. W Polsce to właśnie ROMET oferuje największą liczbę punktów serwisowych. Producent zapewnia także szeroką ofertę produktową dla różnych grup klientów. Nowa kolekcja na sezon 2024 w aż 70% składa się z nowości, wśród których można znaleźć rowery przeznaczone zarówno dla miłośników sportowych emocji jak i dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z rowerem lub takich, które na rowerze chcą przemierzać miejskie ścieżki rowerowe.

 

ROMET jest polską firmą rodzinną, która należy do grona największych producentów rowerów w Europie. Od ponad 75 lat rowery ROMET są obecne w życiu wielu pokoleń kolarzy i rowerzystów, a wiele modeli zyskało miano kultowych. Połączenie tradycji i doświadczenia z zaawansowaną wiedzą technologiczną sprawia, że firma oferuje szereg innowacyjnych produktów, które są projektowane, testowane i produkowane w Polsce.  Ramy, koła i rowery ROMET powstają na nowoczesnych zrobotyzowanych liniach. Corocznie polską fabrykę opuszcza prawie 400 tysięcy rowerów.

 

Przełomowa kolekcja rowerów ROMET 2024 jest dostępna zarówno w blisko 700 punktach sieci dealerskiej, na stronie internetowej oraz w salonach PROROWERY. W ponad 70% składa się z nowości, wśród których znalazły się wszystkie modele z grupy rowerów elektrycznych: E-MTB, E-SUV, E-Cross, E-Trekking i E-City. Zmiany dotyczą także modeli rowerów typu gravel, MTB, trekking czy cross. Kolekcja ROMET nie tylko odzwierciedla obecne preferencje rynkowe, ale także kształtuje je, wyznaczając nowe trendy i stawiając krok w przyszłość elektromobilności rowerowej.

 

Doradztwo i doświadczenie

Oprócz rowerów znanych marek jak ROMET czy Ridley, Haibike, Jobobike, Winora, Lapierre, Ghost, Puky itd. oraz akcesoriów również szwedzkiej marki AtranVelo, największa multibrandowa sieć sklepów rowerowych PROROWERY oferuje także profesjonalną pomoc i doradztwo. Pracownicy sklepów to nie tylko sprzedawcy, ale prawdziwi entuzjaści jazdy na rowerze, którzy potrafią zarazić swoją pasją i dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem. Jednocześnie dzięki rozmowom z klientami mogą lepiej poznać ich oczekiwania, co może pozytywnie wpłynąć na rozwój asortymentu. Znajomość trendów pozwala sklepom rowerowym PROROWERY poszerzać swoją ofertę w oparciu o realne potrzeby. Konsumenci natomiast mogą liczyć na indywidualne podejście i najlepiej dopasowane rozwiązania. Zapewnienie komfortu podczas zakupów, rzetelne doradztwo czy sprawne udzielanie odpowiedzi to kluczowe założenia sklepów PROROWERY.

 

Źródło: Romet