Rowerowa ciekawość zaspokoi się na Eurobike 2024

Rowerowa ciekawość zaspokoi się na Eurobike 2024
03.07.2024

Rowerowa ciekawość zaspokoi się na Eurobike 2024

Informacja prasowa

 

Frankfurt nad Menem – Wiodące targi Eurobike rozpoczynają się we Frankfurcie już dzisiaj i potrwają do 7 lipca. Na dzień przed otwarciem niemieckie stowarzyszenia branżowe Zukunft Fahrrad i Zweirad-Industrie-Verband (ZIV) ujawniły dane rynkowe. Deutsche Bahn przedstawił wnioski z danych rowerowej aplikacji Rad+.

 

A inni też nie próżnowali?

 

DoXnm7dS7Us-0JYw9FIsolKn3cmZ.jpg

 

Abus: Blokada rowerowa z pionierskim zabezpieczeniem przed kradzieżą

Abus zapewne zdmuchnie tę czy drugą świeczkę na Eurobike, bo firma obchodzi swoje 100-lecie. Co dostawca zabezpieczeń daje sobie na urodziny? Na przykład nowe zabezpieczenie rowerowe, które wypełnia lukę pomiędzy tradycyjnym zabezpieczeniem przed kradzieżą a wygodną funkcją zamka biometrycznego.

 

Iz4_ka8XglSvXLecMeWXs5kQy8x3.jpg

 

Schwalbe: Nowy standard wentyli zapewniający nieskomplikowane pompowanie

Nic tak nie poprawia wrażeń z jazdy na rowerze, jak świeżo napompowana opona. Ale – jak to dokładnie to zrobić z zaworami Sclaverand, Schrader, Presta czy AV – żeby wymienić tylko kilka ze wszystkich oznaczeń zaworów. W Schwalbe „kliknęło”: wprowadzono nowy standard zaworów, dzięki któremu pompowanie powinno być tak proste jak nigdy dotąd.

 

dq8QfZ-exJKMPF4imsw-GgxdPdVZ.jpg

 

Tritao: Indywidualna konstrukcja ramy z tytanu

W Tritao rowerowe marzenia są wykonane z tytanu. Nie ciągłe, ale indywidualne i dostosowane do życzeń klienta. W 100% ręcznie robione, jak obiecuje nazwa nowego działu na Eurobike, poświęconego wyłącznie sztuce konstrukcji ram.

 

b_Xjg4buhO0UX0b_9oUYJA_QXOp8.jpg

 

Kalkhoff: SUV z rowerem elektrycznym jako wszechstronnym pojazdem do aktywnej mobilności

W kontekście motoryzacyjnym określenie SUV jest raczej powszechnie znane, ale w sektorze rowerów elektrycznych oznacza rower, który jest w stanie sprostać w zasadzie każdemu wyzwaniu. Niezależnie od tego, czy jest to kilkudniowa wycieczka rowerowa, czy codzienny dojazd do pracy, z mocno zbudowanym użytkownikiem na siodełku, czy z pełnym obciążeniem jako kombinacja rodzic + dziecko: nowość Eurobike Entice 7+ firmy Kalkhoff doskonale pokazuje, dlaczego ta kategoria rowerów jest najbardziej wszechstronna pod kątem aktywnej mobilności.

 

QX_Feip-fI6iDhaPVdB3kTiT48dQ.jpg

 

Alps Alpine: dostawca motoryzacyjny w segmencie rowerów

Alpy Alpejskie? Czy to nie ta marka, której głośniki w latach 80. i 90. sprawiały, że w samochodach głównie młodszych kierowców chwiały się wieszaki na kapelusze? Tak to prawda. Choć nazwa ta jest obecnie rzadko widywana na tylnych szybach Golf & Co., japońska grupa nadal jest znanym dostawcą wyposażenia motoryzacyjnego. Teraz po raz pierwszy zaprezentuje się na targach Eurobike jako motor innowacji w segmencie rowerów.

 

iLM1NSMjV14fERZBoYGEJ1jXDndp.jpg

 

Giant: Światowa premiera topowego gravela

Trochę roweru szosowego, trochę roweru turystycznego i trochę roweru górskiego: kategoria rowerów Gravel łączy w sobie to, co najlepsze z różnych światów rowerowych. Rynkowy sukces rowerów szosowych z szerszymi oponami w tym sezonie nie ma sobie równych. Producent rowerów Giant wraz ze swoją światową premierą Revolt Advanced zaprezentuje nam stan wiedzy w tym segmencie poprzez rok modelowy 2025.

 

wRzHYOzbpNivlRU8y7k9tyLmK9QZ.jpg

 

Onomotion: Patrząc w przyszłość mobilności

Eksperci ds. logistyki szacują, że do 2030 roku w Niemczech wolumen przesyłek podwoi się. Łatwo sobie wyobrazić konsekwencje dla miast, jeśli w przyszłości odpowiednio rosnąca liczba Sprinterów i innych vanów. przejmie ograniczoną przestrzeń uliczną. Alternatywne koncepcje dostaw z wykorzystaniem nowych pojazdów oferują nam wyjście.

Na pierwszy rzut oka mają one jedynie klasyfikację prawną wspólną z rowerem. Po raz pierwszy te koncepcje i inne zrównoważone innowacje będą tematem nowej Galerii Eurobike - Ecomobility Experience, w której przyjrzymy się przyszłości mobilności na przykładzie Onomotion.

 

Eurobike

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko dla posiadaczy premium

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla posiadaczy dostępu premium. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu premium, sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszy pakiet dla siebie.