Schwalbe rozszerza recykling opon

Schwalbe rozszerza recykling opon
02.07.2024

Schwalbe rozszerza recykling opon

 

Rok po wprowadzeniu na rynek pierwszej opony rowerowej „Green Marathon”, która została wykonana między innymi ze zużytych opon, producent Schwalbe Ralf Bohle GmbH ogłasza, że obecnie większość z 70 procent asortymentu opon Schwalbe będzie produkować z materiałów pochodzących z recyklingu tj. sadzy technicznej (rCB).

 

Od teraz większość, bo aż 70 procent asortymentu opon Schwalbe jest wytwarzana z sadzy pochodzącej z recyklingu (z opon).

 

rCB jest bezpośrednim efektem programu Schwalbe Recycling System, w którym uczestniczy obecnie ponad 1800 dealerów w Niemczech (patrz https://www.schwalbe.com/dealersearch/) i za pomocą którego od jego początku do końca kwietnia 2024 poddano recyklingowi 940.000 opon co, zastępuje to w 100% sadzę przemysłową na bazie paliw kopalnych. W ten sposób oszczędza się 80 procent CO2. rCB pochodzi bezpośrednio od Pyrum Innovations AG – firmy z Dillingen an der Saar, która pozyskuje zrównoważone surowce i energię ze starych opon i odpadów oraz gdzie odbywa się rzeczywisty proces recyklingu.

Dla Felixa Jahna, szefa ds. CSR w Schwalbe, ogłoszony krok jego pracodawcy jest kolejnym kamieniem milowym na drodze do odpowiedzialności ekologicznej: „Dzięki intensywnym pracom badawczo-rozwojowym udało nam się przejść na stosowanie rCB bez konieczności kompromisu co do jakości. Jakość jest to zawsze nasz najwyższy priorytet w przypadku korzystania z materiałów pochodzących z recyklingu.”

Dzięki powszechnemu zastosowaniu rCB, wysokiej klasy opony Schwalbe do rowerów szosowych, szutrowych, górskich, ale także miejskich i towarowych stają się obecnie oponami powszechnie stosowanymi.

Tylko opony z mieszanką gumową „ADDIX Ultra Soft” i opony z linii „Active” nie korzystają jeszcze z rCB. Zdaniem firmy nie jest to obecnie możliwe bez utraty jakości. Schwalbe znajduje się w tej kwestii w intensywnej fazie badań.

 

SCHWALBE