Shimano uruchamia globalny program zwalczania podróbek

Shimano uruchamia globalny program zwalczania podróbek
09.04.2021

Shimano uruchamia globalny program zwalczania podróbek

 

OSAKA, Japonia (BRAIN) - Shimano uruchamia program mający na celu ograniczenie sprzedaży podrabianych produktów, który obejmie między innymi współpracę w ramach dochodzeń karnych i wnoszenie pozwów cywilnych przeciwko producentom i dystrybutorom podrobionego sprzętu Shimano.

Firma poinformowała również, że tworzy technologię pakowania, która jest trudna do podrobienia i dodaje etykiety z kodami QR do opakowań. Aplikacja na smartfona będzie w stanie potwierdzić autentyczność produktu, odczytując kod. Początkowo etykieta QR i aplikacja będą działać w Japonii i Chinach i będą używane na opakowaniach pedałów i bloków. Firma zapowiedziała, że ​​rozszerzy program na inne kraje i inne produkty.

Shimano authenticKod QR ma utrudnić życie producentom podróbek

Kod zostanie wydrukowany na dwuwarstwowej etykiecie na opakowaniu i będzie zawierał unikalny numer seryjny. Aby zobaczyć kod, należy otworzyć zewnętrzną pieczęć etykiety. Aby zapobiec powielaniu kodów przez fałszerzy, kod będzie sprzedawany jako nieautentyczny po tym, jak zostanie odczytany więcej niż trzy razy, a po pewnym czasie kody wygasną. Specjalne opakowanie z kodami QR będzie początkowo używane na pedałach i blokach.

 

Specjalne opakowanie z kodami QR będzie początkowo używane na pedałach i blokach.

 

„W ostatnich latach potwierdziliśmy, że podrabiane produkty Grupy Shimano i części naprawczych krążą po całym świecie. Ponieważ podrobione towary nie tylko powodują problemy z jakością, także wypadki i obrażenia u zwykłych klientów, ale także prowadzą do szkód dla naszych klientów i partnerów biznesowych zajmiemy zdecydowane stanowisko w celu wyeliminowania podrabianych towarów” - poinformowała firma Shimano.

Shimano authentic

Nowe opakowania Shimano mają powstrzymać lawinę podrobionych produktów Shimnao

Oprócz powyższych kroków Shimano oświadczyło, że dostarczy informacje organom celnym w celu ułatwienia rozpraw z podrabianymi towarami, zażąda usunięcia podrobionych towarów ze sklepów internetowych i dostarczy ostrzeżenia konsumentom i sprzedawcom detalicznym.

Shimano zapowiedziało, że wprowadzi swoje nowe specjalne opakowanie bloków i pedałów już w maju. Stwierdzono, że materiał opakowaniowy będzie trudny do skopiowania, a jednocześnie będzie przyjazny dla środowiska.

Źródło: Shimano