Superior Bikes i Rock Machine w Poznaniu

Superior Bikes i Rock Machine w Poznaniu
10.07.2021

Superior Bikes i Rock Machine w Poznaniu

W dniach 1-3 lipca w hotelu Novotel w Poznaniu odbyła się prezentacja nowych kolekcji marek Superior Bikes i Rock Machine. Oba brandy należą do portfolio największego producenta rowerów w Czechach Bike Fun International (FBI).
Na powierzchni ponad 600 m2 zostało zaprezentowanych ponad 180 rowerów obu marek. Impreza miała charakter zamknięty i skierowana była przede wszystkim do stałych partnerów, jednak ze względu na duże zainteresowanie w gronie zaproszonych znaleźli się również nowe zainteresowane współpracą sklepy.
Prezentacja kolekcji Superior odbywa się corocznie od lat, zaś Rock Machine została zaprezentowana w Polsce dopiero po raz drugi.
Gośćmi specjalnymi imprezy byli Jan Tandler – manager eksportu BFI, Petr Lavicka – product manager marki Superior oraz Ireneusz Miśkowiec – redaktor naczelny Veloprofit.
Jan Tandler przedstawił obecną niełatwą sytuację współpracy z Azjatyckimi dostawcami komponentów, zapoznał gości z alternatywnymi rozwiązaniami logistycznymi przyjętymi przez BFI w celu maksymalnego usprawnienia dostaw części oraz wraz z Petrem Lavicką uchylił rąbka tajemnych i bardzo rewolucyjnych planów konstrukcyjnych obu marek.
Ireneusz Miśkowiec przybliżył obecnym szczegółową sytuację rynku rowerów elektrycznych wraz z cennymi informacjami dotyczącymi obowiązujących standardów certyfikacji, produkcji i obsługi „elektryków”.

Oferta Superior Bikes i Rock Machine koncentruje się na rowerach elektrycznych

Jak wszyscy liczący się producenci w najbliższym sezonie, Superior i Rock Machine koncentrują się na rowerach elektrycznych. Zdjęcie: Veloprofit

Cele dystrybucyjne
„Zwiększenie sprzedaży rowerów elektrycznych na polskim rynku jest naszym kluczowym celem w najbliższych trzech latach. Budujemy elektryki oparte na najnowszych i najlepszych technologiach. Wykorzystujemy silniki największych graczy na rynku: Shimano, Bosch oraz markę własną BFI – Sport Drive. Marka ta powstała z myślą o stworzeniu linii rowerów tańszych, ale równie niezawodnych jak te zbudowane w oparciu o napędy światowych gigantów.” - mówi Daniel Kurpisz, dyrektor Trebiada Sp. z o. o. wyłącznego dystrybutora Superior Bikes i Rock Machine w Polsce.

DzIIEB660zta6GdlY8XV6B2SyfxG.jpg

Rowery elektryczne firmy Bike Fun w pełni odpowiadają na zapotrzebowaniu rynkowemu i oczekiwaniom konsumentów. Zdjęcie: Veloprofit

BFI śledzi trendy 

BFI od lat odważnie wprowadza rewolucyjne i często postrzegane początkowo bardzo sceptycznie rozwiązania, które z biegiem czasu stają się standardem przyjętym przez najważniejszych graczy rynku.
Dla przykładu to właśnie szosowe rowery Superior jako jedne z pierwszych oferowały hamulce tarczowe, wywołując głośne dyskusje; zaś Rock Machine wypuściło w swojej ofercie gravel, a w sezonie 2021 zaskoczyła publiczność jego elektryczną wersją. Warto śledzić nowości wypuszczane na rynek przez obie marki, ponieważ często nie tylko reprezentują one najnowsze trendy, ale je tworzą.

Uczestnicy prezentacji mieli okazję poznać Poznań z wysokości siodełka rowerowego

Uczestnicy prezentacji mieli okazję poznać Poznań z wysokości siodełka rowerowego. Zdjęcie : Katarzyna Gasenko

Źródło: Katarzyna Gasenko/Superior Bikes