Technologia grafenowo-litowa zrewolucjonizuje baterie rowerów elektrycznych

Technologia grafenowo-litowa zrewolucjonizuje baterie rowerów elektrycznych
22.03.2019

Technologia grafenowo-litowa zrewolucjonizuje baterie rowerów elektrycznych

Chciałoby się rzec; Nareszcie nadchodzi! bardzo wyczekiwana technologia, która ma zrewolucjonizować akumulatory, w tym akumulatory rowerów elektrycznych. Rewolucja nadchodzi wraz z rozwojem technologii grafenowo-litowej. Dodanie nanotechnologii z grafenu do baterii litowych zapewnia niespotykane dotąd właściwości, ponieważ atomy węgla w grafenie są nadprzewodzące.

Rewolucja gotowa do wejścia w życie

Co jakiś czas pojawiają się informacje o mniej lub bardziej udanych nowych technologiach magazynowania energii w pojazdach, większość z nich jednak pozostaje przełomowa jedynie w laboratoriach. Technologia grafenowo-litowa to prawdziwy przełom, ponieważ technologia ta, jest gotowa do wdrożenia na szeroką skalę produkcyjną w zasadzie już dzisiaj. A to zasadnicza różnica. 

Pracujące prototypy

Różnica polega na tym, że już w tej chwili pracują prototypy baterii z technologią Nano Graphene-Lithium. Póki co jednak nie wiemy, który z producentów stoi za tą „rewolucją” technologią, ponieważ nasze źródło informacji musi pozostać anonimowe. Wiemy natomiast, że próbki są już dostępne do indywidualnego testowania”.

Znacznie większa gęstość energii

Technologia Graphene-Lithium Nano w akumulatorach e-bike zapewnia przede wszystkim znacznie większą gęstość energii. Nawet 2,5 razy większą! Gęstość energii w celkach 18650 tego producenta jest o około 2,5 x większa w porównaniu do 3,5 Ah cel 18650. Cena za kWh początkowo będzie przynajmniej taka sama, ale spadnie wraz z upływem czasu i wzrostem produkcji. Szacuje się, że od początku 2021 roku akumulatory będą stopniowo stawać się tańsze w porównaniu z akumulatorami litowo-jonowymi, nawet o 40%”, jak twierdzi nasz ekspert do spraw akumulatorów.

Działające prototypy podczas Eurobike 2019

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.