Tom Boonen ambasadorem nowego belgijskiego systemu zmiany biegów

Tom Boonen ambasadorem nowego belgijskiego systemu zmiany biegów
01.09.2020

TURNHOUT, Belgia - Belgijski start-up Classified Cycling zaprezentował zupełnie nową technologię inteligentnej zmiany biegów, która sprawi, że konwencjonalne przerzutki przednie odejdą w przeszłość. Firma jest mocno osadzona w belgijskiej kulturze kolarskiej, z byłym kolarzem szosowym Tomem Boonenem jako ambasadorem i nowym udziałowcem, a Ridleyem jako partnerem początkowym.

Producent rowerów Ridley jest pionierem systemu Classified, który zastosował w swoim najnowszym rowerze gravelowym, Ridley Kanzo Fast. Wirtualna przerzutka Classified jest wbudowana w piastę tylnego koła. Ten system zapewnia 22 przełożenia z tylko jedną przednią zębatką i jedenastoma tylnymi zębatkami. Zmiana biegów odbywa się w ułamku sekundy, nawet przy maksymalnym obciążeniu.

Tom Boonen objął rolę doradcy i ambasadora marki oraz został nowym udziałowcem w Classified Cycling. „Ta technologia jest niezwykle innowacyjna i ostatecznego przełomu spodziewamy się w 2021 roku, być może nawet w zawodowym peletonie. Co ciekawe, Classified ma siedzibę we Flandrii i cieszę się, że mogę uczestniczyć w promocji tego nowego produktu, który jest wytwarzany w kolebce światowego kolarstwa”. Powiedział Boonen.

Partnerstwo Ridleya

Dla prezesa Classified, Mathiasa Plouviera, udział Toma Boonena i współpraca z Ridleyem to znaczący krok i dowód na to, że istnieje duży rynek na wynalazek jego firmy. „Zaledwie miesiąc po naszej pierwszej prezentacji Ridley jako pierwszy połączył siły z Classified”.

Produkcja w Belgii i Holandii.

Właściciel Ridley Bikes i Eddy Merckx Cycles, Jochim Aerts, jest przekonany co do nowej technologii zmiany biegów. „Nasz nowy rower gravelowy Kanzo Fast jest pierwszym rowerem wyposażonym w system zmiany biegów Classified, który pomógł naszemu działowi badawczo-rozwojowemu uczynić ten rower jeszcze bardziej aerodynamicznym. Pozbycie się przedniej przerzutki i idealne wykończenie rury podsiodłowej przenosi ten rower na jeszcze wyższy poziom, nie tracąc przy tym żadnych korzyści płynących z przełączania między zewnętrzną i wewnętrzną przednią zębatką”.

Produkcja w Belgii

Rozwiązanie Classified Cycling wydaje się genialne. Elektromechaniczny system w piaście tylnego koła, to dwubiegowa „skrzynia biegów” zamknięta w inteligentnej piaście składającej się ze 100 opatentowanych elementów, a sterowanie odbywa się bezprzewodowo. Siedziba firmy znajduje się w Open Manufacturing Campus w Turnhout w Belgii. Sercem tej rewolucyjnej technologii jest zespół belgijskich i holenderskich inżynierów oraz ekspertów w dziedzinie systemów napędowych. Zarząd, firma inwestycyjna LRM i były mistrz świata Tom Boonen są udziałowcami. Co ciekawe ponad 90% komponentów jest wytwarzanych przez dostawców z Belgii i Holandii.