Wicked Will: opona bez ograniczeń

Wicked Will: opona bez ograniczeń
10.06.2021

Wicked Will: opona bez ograniczeń

Wicked Will, to jak dotąd najbardziej wszechstronna opona MTB firmy Schwalbe: nowa Wicked Will pozwala na łatwą jazdę pod górę i pełną kontrolę zjazdów, nawet na tych trudnych trasach.

Nadaje się na wszystkie trasy od downhillu do cross country – w skrócie mówiąc: opona stworzona do downcountry. Wszystkie trzy wersje Wicked Will są promowane przez zawodowców ze światowej czołówki Emily Batty, Scottie Laughland i Amoury Pierron.

Downcountry w dużej mierze obejmuje szerokie spektrum zastosowań, które jest idealne dla wielu użytkowników – od przejażdżek w porze lunchu po pokonywanie Alp i wszystko co jest pomiędzy. Na rynku pojawiło się już wiele rowerów down-country, głównie lekkie, zorientowane na downhill rowery cross country z pełnym zawieszeniem, o krótszym skoku. „Nasza nowa opona jest szybka, ale nie tak szybka jak klasyczna opona do tego przeznaczona. Jest agresywna, ale nie tak agresywna jak opona downhillowa”, wyjaśnia Carl Kämper, kierownik produktu Schwalbe. „Dla kolarzy, którzy polegają na przyczepności i trakcji na zjazdach, ale którzy chcą szybkiej opony o dobrych właściwościach tocznych do podjazdów. Dokładnie tak, jak pokonujesz Alpy z dużym wzniesieniem, gdzie nie chcesz walczyć z oporami toczenia, ale chcesz po prostu cieszyć się zjazdami”.

Wzór bieżnika – wykorzystuje każdy milimetr

Wzór bieżnika Wicked Will łączy przyczepność opony terenowej lub zjazdowej z niską głębokością bieżnika opony terenowej. Jest tak niski, jak to możliwe, aby poprawić właściwości toczne i zmniejszyć masę.

Środkowe klocki zapewniają łatwe toczenie z małymi rampami wzdłuż przednich krawędzi. Rampy są wyrównane z lukami, aby umożliwić jednoczesne działanie napędowe. Obszerne lamele – małe szczeliny na każdej powierzchni – wykorzystują każdy milimetr przyczepności. Klocki boczne posiadają długie krawędzie chwytne i zapewniają wyjątkowo dobre wsparcie w zakrętach.

Mimo tak dobrej przyczepności opona toczy się z bardzo małymi wibracjami i jest również cicha. „Wicked Will łączy prędkość i przyczepność w jednej oponie i jest nowością wszechstronny talent między Nobby Nic i Racing Ralph”, wyjaśnia Carl Kämper.

Wicked Will wchodzi na rynek w trzech różnych konstrukcjach osnowy: Super Race dla dużej prędkości i niskiej wagi, Super Ground dla idealnego połączenia wagi i ochrony przed przebiciem, a także Super Trail dla doskonałej stabilności bocznej i silnej ochrony przed przebiciem.

Dla każdej z tych odmian Schwalbe wysłał w trasę specjalistów:

Emily Batty, kanadyjska zawodniczka Pucharu Świata w Cross Country, Scottie Laughland, były zawodnik zawodowy i wpływowy rowerzysta ze Szkocji, oraz francuski zawodowiec downhillowiec Amoury Pierron – „Jeden z najszybszych kolarzy zjazdowych wszechczasów”, mówi Carl Kämper. Wszyscy zawodnicy prezentują „swoją” wersję opony w imponującym, pełnym akcji filmie opublikowanym przez Schwalbe na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Schwalbe zaprezentuje oponę Wicked Will szerokiej publiczność i mediom podczas otwarcia Pucharu Świata w Leogang w Austrii. Opona należy do kolekcji 2022 i będzie dostępna w sklepach w cenie 62,90 euro od wiosny przyszłego roku. Wersje: 29x2.40 Super Race, Super Ground i Super Trail z dodatkiem Addix Speedgrip-Compound.