Zabawa czy sport? Pierwsze w historii Mistrzostwa Świata UCI w E-MTB

Zabawa czy sport? Pierwsze w historii Mistrzostwa Świata UCI w E-MTB
05.07.2019

Zabawa czy sport? Pierwsze w historii Mistrzostwa Świata UCI w E-MTB 


Pierwsze w historii Mistrzostwa Świata UCI w E-MTB, zostaną rozegrane w tym roku podczas Mistrzostw Świata UCI 2019 w Mont-Saint-Anne w Kanadzie. 

Wyścigi E-MTB odbędą się 28 sierpnia, w dniu otwarcia zawodów w Mont-Saint-Anne. Start pierwszych Mistrzostw Świata E-MTB nastąpi tuż po sztafecie drużynowej Cross Country, która tradycyjnie otwiera tę najważniejszą imprezę rowerową w kalendarzu w UCI.

Union Cycliste Internationale (UCI) ogłosiło w ubiegłym roku, że E-MTB zostało włączone do przepisów UCI. Nowy format dołącza do programu Mistrzostw Świata i po raz pierwszy staje się równie ważny jak wyścigi olimpijskie (XCO) i zjazdy (DHI).

W pierwszym roku w ramach Mistrzostw Świata UCI, w programie E-MTB będą rozegrane dwa wyścigi; Elita mężczyzn i Elita kobiet. Wyścigi są otwarte dla zawodników w wieku 19 lat i więcej, którzy są zarejestrowani i wybrani przez ich federacje narodowe.

W Mont-Saint-Anne zawodnicy zmierzą się z trasą o długości 7,3 km, a wyścig ma trwać od 1:30 do 2 godzin.

Zgodnie z przepisami UCI, E-MTB to rower obsługiwany przez dwa źródła energii: ludzką siłę i silnik elektryczny. Silnik musi zapewniać pomoc tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, z wyjątkiem asysty przy rozruchu, gdy dozwolona będzie prędkość nieprzekraczająca 6 km/h.

Silnik roweru musi posiadać moc nominalną 250 watów i wspomagać maksymalnie do prędkości 25 km/h. W trakcie trwania zawodów, zawodnik nie może przewozić dodatkowych akumulatorów.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko po zalogowaniu

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, załóż konto i dołącz do aktywnych czytelników VELOPROFIT.