Kambodża zwiększa eksport rowerów w 2020 roku

Kambodża zwiększa eksport rowerów w 2020 roku
06.08.2020

Kambodża przyspiesza eksport rowerów w 2020 roku

PHNOM PENH, Kambodża - Dane z urzędu celnego Kambodży wskazują, że kraj ten wyeksportował do Unii Europejskiej 1,1 mln rowerów w pierwszej połowie tego roku. Eksport rowerów został wyceniony na 205 milionów euro w okresie od stycznia do lipca. Wielkość eksportu rowerów do 28 krajów UE w pierwszej połowie 2020 r wzrosła o 31%, z 835 000 sztuk w porównaniu do pierwszej połowy 2019 r.

Obecnie Kambodża jest zdecydowanie największym eksporterem rowerów do 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Status kraju bezcłowego eksportu do UE pozwolił mu zająć czołową pozycję. Pomimo niepewności co do przyszłości tego statusu eksportowego, eksperci branżowi zasugerowali już w maju tego roku, że wybuch koronawirusa będzie miał pozytywny wpływ na produkcję rowerów w Kambodży.

Wartość eksportu
Według raportu opublikowanego w Phnom Penh Post, tegoroczny łączny eksport jest na dobrej drodze do przekroczenia 349,9 milionów euro wartości wyeksportowanych w 2019 roku rowerów. W 2018 roku wartość eksportu rowerów wyniósł 280,7 miliona euro.

„Corona wpłynęła na sektory produkcyjne na rynkach międzynarodowych, ale eksport rowerów nie spadł” - mówi Hong Vanak, naukowiec z Królewskiej Akademii Kambodży w Phnom Penh Post.

Źródło: Raport Phnom Penh Post. 

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko dla posiadaczy premium

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla posiadaczy dostępu premium. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu premium, sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszy pakiet dla siebie.